Komentáre

Volejbalisti v extralige na štvrtom mieste

Košickí volejbalisti obsadili v extraligovej sezóne 2016/2017 konečné štvrté miesto. Rozhodlo o tom piate stretnutie série o bronz v Prešove. Domáci tím zdolal mužstvo VK KDS Šport 3:2 a celé sériu vyhral na zápasy 3:2. Košičania teda neobhájili minuloročný bronz. Uplynulá sezóna tak ostáva najúspešnejšou v histórii košického mužského volejbalu.

Prvá dva sety rozhodujúceho merania síl vyhrali „koňare“, ale „vraňarov“ to nezlomilo. V treťom sete tak isto spočiatku hostia prehrávali, ale prišla košická mobilizácia a víťazný set 25:22. Vo štvrtom dejstve hráči VK KDS Šport vyhrali 25:20 a tak o držiteľovi bronzu rozhodoval až tajbrejk. V ňom boli úspešnejší Prešovčania (15:12). V zápase sa spomedzi Košičanov najviac darilo Patrikovi Lamancovi, ktorý nazbieral 22 bodov.

Kuriozitou rozhodujúceho súboja rivalov z východu bolo, že v deň rozlúčkového stretnutia so sezónou oslavoval prešovský tréner Jaroslav Vlk meniny, zatiaľ čo košický kormidelník Richard Vlkolinský narodeniny. K 48. narodeninám však Vlkolinský od svojich zverencov medailový darček nedostal, hoci k nemu mal veľmi blízko…

Autor: Tomáš Tóth