Komentáre

Košičania ukázali pevné nervy v zápase veľkých výkyvov

Po tesnej prehre 2:3 v Bratislave nastupovali košickí volejbalisti do domácej štvrťfinálovej odvety s jednoznačným imperatívom. V prípade druhej prehry by sa ocitli na prahu ukončenia sezóny. Hroziace pritlačenie noža na krk v zápase veľkých výkyvov odtlačili a na cestu do hlavného mesta sa vydajú za otvoreného stavu 1:1.

Zverenci Richarda Vlkolinského nastúpili do zápasu výborne a v prvom sete viedli 17:10. Za zdanlivo rozhodnutého stavu však ukázali svoju silu hostia a prvý set napokon strhli v dramatickej koncovke na svoju stranu. V druhom dejstve domáci dominovali, tretí prehrali a vo štvrtom mali opäť jasne navrch. V hojdačkovom stretnutí tak musel rozhodnúť až tajbrejk. V ňom ukázali pevnejšie nervy Košičania, ktorí v kľúčovom sete neprehrávali ani raz o viac ako jeden bod.

„Bol to podobný zápas ako v Bratislave. Opäť ťahal raz jeden a potom zase druhý tím. Opäť sa rozhodovalo v tajbrejku a chvalabohu sme to tentoraz zvládli v závere lepšie my,“ odfúkol si košický univerzál Patrik Lamanec. Najlepšie bodujúci hráč ligy prispel k vyrovnaniu série 25 bodmi. Pri spätnom hodnotení zápasu však priznal, že niektoré momenty mal jeho tím zvládnuť lepšie. V play-off zápase by napríklad nemal premrhať sedembodový náskok. „To by sa určite nemalo stávať a určite si o tom ešte niečo povieme. Takéto výpadky si proti silnému súperovi nemôžeme dovoliť. Našťastie sme na ten stratený prvý set zareagovali a dokázali sme vyhrať. Poviem úprimne, za stavu 0:2 by sa nám už vracalo do série veľmi ťažko.“

Aj trénera hostí Jaroslava Noseka zarazila kolísavosť výkonu. Tím VKP pôsobil miestami výborne, no vo dvoch setoch úplne vybuchol.

„Bolo to naozaj nevyrovnanejšie ako v prvom zápase. Dva sety sme prehrali veľmi jasne, v tajbrejku to bolo vyrovnané. Už prvý súboj v Bratislave však jasne naznačil, že to bude vyrovnané a musíme bojovať o každú loptu,“ poznamenal tréner VKP.

Bratislavskí volejbalisti prišli o sériu ôsmich víťazstiev, no na mále mali už v prvom súboji pri Dunaji. V ňom viedli Košičania 1:0 i 2:1 na sety.

„Radšej by sme samozrejme vyhrali aj teraz, ale keď je už po zápase, tak môžem povedať, že je to spravodlivé. Teraz sa potrebujeme dať mentálne do poriadku a potvrdiť svoju domácu silu,“ pridal J. Nosek, ktorého tím vyhral pod domácou sieťou osemkrát v rade.

Košičania však dobre vedia, že ak sa majú dostať medzi štvoricu najlepších, musia Bratislavčanom ukončiť aj ich domácu šnúru. Po sobotňajšej výhre sa presvedčili o tom, že na tohto súpera majú.

„Ukazuje sa, že je to hlavne o servise. Keď sme ich zatlačili dobrým podaním, tak sa nám hralo oveľa ľahšie,“ upozornil Patrik Lamanec. Podobne ako podľa trénera VKP, aj podľa neho je aktuálny stav série spravodlivý. „Bolo by kruté, ak by sme prehrávali 0:2. Takto máme späť pozitívnu náladu a pôjdeme tam s úmyslom otočiť sériu vo svoj prospech. Vidíme, že na nich máme a chceme teda postúpiť.“

Tretí duel štvrťfinálovej série je na programe v stredu v Bratislave.

Štvrťfinále – 2. zápasy:

VK KDS-ŠPORT KOŠICE (6.) – VKP BRATISLAVA (3.) 3:2 (-26, 11, -19, 15, 13) – stav série 1:1
Rozhodovali: Smolko a Porvazník, bez divákov

Košice: Goč 8, Jakubov 9, Kríž 6, Lamanec 25, Sopko ml. 18, Pizur 5, libero Marčok (Smolej 11, Ondruš 3, Jendrejčák 0, Tesarčík 0). Tréner: R. Vlkolinský.
VKP: M. Hukel 2, Zaťko 5, Marinič 6, Prešinský 9, Kostoláni 20, Gergely 20, libero Ľ. Nemec (Billich 5, Kraisl 0, Demeter 1, Hollý 0, Vančo 3). Tréner: J. Nosek.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) – Juraj Zaťko (VKP)

TJ SLÁVIA SVIDNÍK (5.) – RIEKER UJS KOMÁRNO (4.) 3:2 (16, -25, -23, 22, 18) – stav série 1:1
Rozhodovali: Sluk a Tiňo, bez divákov

Svidník: R. Vitko 2, Kozák 16, Marjov 12, Pietrzak 30, M. Petráš 23, Matušovský 5, libero M. Vitko (Jurko 1, Gula 0). Tréner: P. Tholt.
Komárno: Kubš 18, Mačuha 10, Jalovecký 0, Ogurčák 16, Kašper 10, Mlynarčík 19, libero Turis (Kasperkevič 1, Sánta 0, Százvai 0, Forró 0). Tréner: R. Pělucha.

ZDRO:https://www.kosiceonline.sk/kosicania-ukazali-pevne-nervy-v-zapase-velkych-vykyvov
AUTOR: Peter Jesenský

Pridajte komentár

Musíte byť rihlásený aby ste pridali komentár