Komentáre

Dramatický boj o finále vygraduje piatym zápasom. Sopko sľubuje bojovnosť

Postup zo semifinále si košickí volejbalisti vybojovali v rozhodujúcom piatom súboji pod vysokou sieťou bratislavského VKP a ak si chcú užiť sériu o zlato, potrebujú zopakovať takýto husársky kúsok ešte raz. Stav série proti myjavskému Spartaku je totiž po štyroch dueloch vyrovnaný 2:2 a o prvom finalistovi sa tak rozhodne v stredu na kopaniciach.

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského plánovali po veľkom obrate v Myjave spečatiť postup v sobotňajšom domácom súboji. V prvom sete sa nemohli oprieť o kvalitný servis, no následné dve dejstvá ovládli a od finále ich tak delil už iba jeden set. Chlieb sa lámal vo štvrtom sete, v ktorom Košičania otočili zo 17:21 na 22:21. Keď sa už zdalo, že dotiahnu zápas do úspešného konca, predviedol súper svoju nezlomnosť. Set vyhral na 23 bodov a v tajbrejku už potom dominoval.

„Ťažko sa mi hľadajú slová,“ poťažkal si košický kapitán Martin Sopko. „Mali sme to vo svojich rukách a zápas sme mali rozohraný veľmi dobre. Vo štvrtom sete sme mali nejakú stratu, ale zmazali sme ju a stačilo to doklepnúť. V úvode tajbrejku sme zasekli v jednom postavení a potom sa to už doháňalo ťažko.“

Priebeh zápasu bol – podobne ako celá séria – ako na hojdačke. Každý chvíľku ťahal pílku a na konci sa tešili hostia. „V prvom sete sme pokazili veľmi veľa podaní a Myjava mala dobrý príjem. Zmenili sme taktiku a dva sety to fungovalo. Potom sa to zaseklo a ani neviem prečo. Určite si to pozrieme. V každom prípade nás čaká piaty zápas. Nechceli sme ho, ale musíme to zvládnuť,“ nestráca vieru v postup Sopko. Koniec koncov, v rovnakej situácii boli Košičania aj vo štvrťfinále. „Podobne ako proti VKP, aj táto séria je divoká. Rozoberieme si dobré i zlé veci a na kopanice pôjdeme postúpiť. Fyzických síl je už pomenej, ale do piateho zápasu musíme dať všetko. Únava pôjde bokom a rozhodne hlava.“

Zatiaľ čo v sérii proti VKP si súperi strážili domáce haly až do piateho stretnutia, teraz naopak uspeli zakaždým hostia. V kľúčových momentoch akoby domácim chýbala podpora fanúšikov. „Nepovedal by som to takto, pretože proti VKP sme doma víťazili. Každá séria je špecifická a taká je aj táto. Je to o bojovnosti. Myjava sa nevzdala a preto to rozhodne až piaty zápas,“ pridáva Martin Sopko.

Košické sklamanie ostro kontrastovalo s obrovskou radosťou Spartakovcov. Hráči v bielo-čiernych dresoch sa po premenenom mečbale vyrútili na palubovku, kde predvádzali saltá a gestá radosti.

„Je to veľké víťazstvo! Vo štvrtom sete sme to už strácali, ale napokon sme to otočili. Je to nesmierne náročná séria a už sa ani nevládzem radovať. Určite sme veľmi spokojní. Rozhodne sa u nás a nech vyhrá lepší,“ odfúkol si so širokým úsmevom na tvári štvornásobný majster Slovenska Marek Ludha.

Myjavčania predviedli obrovskú nezlomnosť. Po psychicky ťažkej domácej prehre sa nachádzali vo štvrtom sete tri lopty od vypadnutia.

„V play-off sa bojuje o každú loptu a musíte zo seba vytiahnuť aj posledné sily. Žiadny stav nie je stratený. Teraz sme na koni my, ale doma ešte nevyhral ani jeden zo súperov a všetko je teda otvorené,“ upozornil Ludha, podľa ktorého ide o krásnu vojnu dvoch vyrovnaných súperov. „My sme prehrali vyhratý zápas, teraz sa to stalo im. Piaty duel bude hlavne o hlavách a nastavení. Kto sa bude sústrediť viac, ten vyhrá. Dôležité je nevytvárať si na seba zbytočný tlak. Na ihrisku potrebujete urobiť robotu tak, aby ste sa potom na seba mohli pozrieť do zrkadla.“

Rozhodujúci piaty zápas je na programe v stredu 17. marca o osemnástej hodine v Myjave.

V zápase o 5.-7. miesto vyhral VKP Bratislava nad TJ Slávia Svidník 3:0.

Extraliga mužov – 4. semifinále:

VK KDS ŠPORT KOŠICE – TJ SPARTAK MYJAVA 2:3 (-17, 21, 20, -23, -7) – stav série 2:2
Rozhodovali: Mokrý a Porvazník, bez divákov.

Košice: Goč 1, Smolej 17, Kríž 7, Lamanec 25, M. Sopko ml. 16, Pizur 9, liberá Kurej a Marčok (Ondruš 2, J. Hriňák 5, Machovec 0, Jakubov 2, Jendrejčák 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Myjava: Pokopec 12, Michal Zeman 11, Viskup 14, Watzka 17, Ludha 8, Barták 5, liberá Ochodnický a S. Paňko (Š. Rzyman 0, Konc 8, Valo 1). Tréner: M. Pipa.

AUTOR: Peter Jesenský
ZDROJ:https://www.kosiceonline.sk/dramaticky-boj-o-finale-vygraduje-piatym-zapasom-sopko-slubuje-bojovnost

Foto

Pridajte komentár

Musíte byť rihlásený aby ste pridali komentár