Komentáre

Dopravári si vynútili tretí rozhodujúci súboj série. Smolej: Do Prešova pôjdeme po medailu!

Košickí volejbalisti si užívajú play-off do posledného dúška. Majstrovský titul nezískajú a zabojovať ešte musia aj o bronzovú medailu, isté však je, že ako jediní odohrajú maximálny možný počet zápasov.

Po päťsetových sériách proti VKP Bratislava a Spartaku Myjava si stredajším víťazstvom 3:1 nad Miradom Prešov vynútili rozhodujúci duel aj vo východniarskej bitke o bronzové medaily.

Do štvrtého stretnutia série nastupovali zverenci Richarda Vlkolinského s nožom na krku a úvod im vôbec nevyšiel. V úvodnom dejstve prehrávali veľmi rýchlo 3:8 a neskôr dokonca 9:16. Sedembodové manko však zmazali a prvý set získali vo svoj prospech v pomere 25:22.

Tie naše začiatky sú katastrofálne. Toto musíme v poslednom zápase zmeniť, pretože nám trvá, kým to naštartujeme. Začať od polovice druhého setu môže byť neskoro,“ upozornil smečiar Lukáš Smolej.

V stredajšom zápase však Košičanov slabší úvod mrzieť nemusel. Vo zvyšnej časti stretnutia mali totiž herne navrch a výnimkou bol iba tretí set. V ňom sa akoby šetrili na rozhodujúci úder.

„Potrebovali sme tam trochu vyvetrať hlavu a vrátiť sa k predošlej hre. Našťastie sme to zvládli a máme čo sme chceli. V piatom zápase to už bude o tom, kto sa lepšie vyspí a zvládne to lepšie,“ pousmial sa autor jedenástich bodov VK KDS-šport.

Vo východniarskej pasovačke o cenný kov naďalej platí môj dom, môj hrad. Šarišania síce naznačili dobrým úvodom prelomenie výhody domácej haly, no prešustrovaný sedembodový náskok z prvého setu na nich zanechal silné následky.

„Našim problémom je, že nedokážeme kontinuálne pokračovať v začatej práci. Vedieme 16:11 a o päť minút je to remíza. Súperovi sme povolili priame esá, nedokázali sme zložiť loptu na prvý pokus a takto sa to vonku hrať nedá. Košice doma výborne podávajú a pokiaľ sa vonku nedostaneme do sideoutového rytmu, tak nemôžeme vyhrať,“ pustil sa do hodnotenia prehry 1:3 tréner Marek Kardoš.

Za hlavné príčiny neúspechu vo štvrtom zápase označil slabú efektivitu servisu, no najmä problémy na nahrávke. „Prvú loptu nezložíme a potom prichádza séria bômb. Nevieme si ich spracovať a potom nemáme kvalitný útok. Vyzdvihnúť samozrejme musím aj obranu súpera, ale my si to vyhadzujeme do autu a bez správneho rytmu to nejde.“

Séria dvoch vyrovnaných tímov ponúka striedanie svetlých a slabších momentov na oboch stranách. Inak by tomu nemalo byť ani v rozhodujúcom piatom zápase.

„Bude to opäť o podaní a príjme. Ak dobre bránime, tak si vieme uhrať aj ťažké lopty. V niektorých fázach nám nohy nestíhajú, ale nemôžeme strácať päť, šesť bodov v rade. Niečo také sa vidí v ženskom volejbale a nemôžeme sa stále vyhovárať na to, že sme prešli covidom,“ zamyslel sa Kardoš.

Sobotňajší duel v Prešove bude pre Košičanov už pätnástym v play-off, no podľa Lukáša Smoleja majú ešte „Dopravári“ síl dostatok.

„Ak sa stretnú vyrovnané tímy, tak sa bojuje a každý chvíľku, ťahá pílku. Síl máme ešte dosť. Pár dní si teraz oddýchneme a v sobotu sa už nebude riešiť, či je niekto unavený. Bude to posledný zápas sezóny a musíme zo seba vyžmýkať všetko. Do Prešova si pôjdeme po medailu,“ odprezentoval košické odhodlanie Smolej.

Prešovčania sa však pochopiteľne spoliehajú na silu v domácej hale. „Ak neberiem do úvahy pohár, tak to bude posledný extraligový zápas sezóny. Verím, že to doma zvládneme, ale súper má mladé mužstvo,  ktoré rýchlo regeneruje,“ dodal tréner Marek Kardoš.

Séria o 3. miesto – 4. zápas:

VK KDS Šport Košice – VK MIRAD UNIPO Prešov 3:1 (22, 21, -15, 20)
107 minút, rozhodovali: Tiňo, Porvazník
/na zápasy 2:2/

ZDROJ: PETER JESENSKÝ
ZDROJ: https://www.kosiceonline.sk/dopravari-si-vynutili-treti-rozhodujuci-suboj-serie-smolej-do-presova-pojdeme-po-medailu

Comments are closed.