Komentáre

Bližšie k Final Four sú Košice a Svidník

Volejbalisti VK KDS Šport Košice a VK Slávia Svidník sú o krok bližšie k účasti na turnaji Final Four Slovenského pohára, ktorý sa uskutoční 5. a 6. marca v Nitre. Košice vyhrali v prvom zápase štvrťfinále na palubovke TJ Spartak Myjava 3:1 a Svidník takisto v štyroch setoch zdolal doma Spartak UJS VKP Komárno. Odvety sú na programe na budúci týždeň. Na svojich súperov čakajú hráči VK Bystrina SPU Nitra a VK MIRAD PU Prešov, ktorí si účasť na FF vybojovali vďaka umiestnenie v základnej časti extraligy.

Prvé zápasy štvrťfinále SP:
TJ Spartak Myjava – VK KDS Šport Košice 1:3 (-24, -19, 21, -18) - štatistika
Zápas trval: 99 minút, rozhodovali: J. Mokrý a D. Hodoň, 150 divákov.
Myjava: Pokopec 10, Durec 0, Katona 28, Ihnát 10, Seifert 6, Hauer 0, libero Ochodnický (Piovarči 10, Müller 0, Konc 1, Kraisl 0). Tréner: M. Pipa.
Košice: Kasperkevič 3, Jakubov 11, Bališin 13, Sarnecki 6, Javorčík 15, Kríž 3, liberá Haky a Barlík (Maroš Sopko 1, Čupka 1). Tréner: R. Vlkolinský.

Prvý set bol vyrovnaný a dospel do tesnej koncovky. V nej domáci pri Ihnátovom servise odvrátili dva setbaly a vyrovnali z 22:24 na 24:24. Košice však napokon uchmatli úvodné dejstvo a dostali sa do vedenia. V druhom sete boli vo forme hrajúci Košičania jasne lepší, domáci sa pod tlakom dobrého servisu trápili na prihrávke a tým pádom sa nevedeli presadiť v útoku.

V treťom dejstve ešte Myjavčania zabojovali o zvrat, keď zlepšili servis a znížili na 1:2. V štvrtom dejstve vyhrávali domáci volejbalisti 12:10, ale v druhej polovici dominovali Košičania a pripísali si zaslúžené víťazstvo. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského pôsobili istejším dojmom a pred domácou odvetou sú bližšie k postup. Košice sa vyrovnali aj so stratou univerzála Sarneckeho, ktorého nahradil Hudák a na účko sa posunul Jakubov. Myjava už vo štvrtok ráno o 3:30 odchádza na turnaj MEVZA do chorvátskej Kaštely.

VK Slávia Svidník – Spartak UJS VKP Komárno 3:1 (21, 22, -16, 20) - štatistika
Zápas trval 96 minút, rozhodovali Servický a Tiňo.
Svidník: Smolej 11, Ščerba 12, Labik 3, Lamanec 19, Hriňák 4, Skasko 12, libero Vitko (Kuchárik, Majcher 1, Soták 1). Tréner: P. Tholt.
Komárno: Rehák 8, Pělucha 10, Tarabus 2, Nociar, Hrušík 8, Horník 13, libero Patúc (Ferencz, Kišš 9, Demčák 6). Tréner: D. Oravec.

Volejbalisti Slávie Svidník potvrdili dobrú formu z posledných extraligových vystúpení aj v Slovenskom pohári proti Spartaku UJS VKP Komárno. Po zvládnutých prvých dvoch setoch sa nenechali v treťom dejstve vyviesť z miery a hosťom vzali opäť vietor z plachiet, čím si pred odvetou vytvorili sľubnú východiskovú pozíciu.

Peter Tholt, tréner Svidníka: “Obidve mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách. Keďže nám chýbal Tomáš Goban, prvýkrát dostal príležitosť v základnej zostave Lukáš Smolej, ktorý to nemal jednoduché, ale spoluhráči ho podržali a na palubovke pôsobil sympaticky, pričom hral odvážne v útoku, na servise, či bloku. Chalani dnes opäť roztlieskali halu a okrem víťazstva to bola pre nich ďalšia odmena za predvedený výkon. Vo štvrtok náš čaká odveta v Komárne a karty sú rozdané… Máme to rozohrané dobre, no rozhodne sa palubovke.”

Daniel Oravec, tréner Komárna: “V prvých dvoch setoch sme súperovi pomohli k vedeniu 2:0 našimi chybami. Hoci sme v treťom sete jasne dominovali, vo štvrtom sme sa nechytili, čo domáci využili na to, aby zaslúžene vyhrali 3:1. Doma to však musíme zvládnuť a pokúsiť sa o zlatý set. Jediné pozitívum z dnešného dňa je zvládnutá cesta z Giraltoviec na Svidník.”