Komentáre

Kasperkevič opúšťa košických volejbalistov. Niektoré veci nedopadli tak ako mali, vraví

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice odštartovali letnú prípravu na novú sezónu takmer v rovnakom zložení, v akom ukončili predošlý súťažný ročník.

Chýbal iba nahrávač Maroš Kasperkevič, ktorý v metropole východu pôsobil päť rokov.

S klubom sa nedohodol na novej zmluve, a preto si začal hľadať nový angažmán.

S Košičanmi sa však nerozchádza v zlom a spomínať bude najmä na zisk pohára, medailové úspechy i skvelú atmosféru, ktorá sa v hale na domácich zápasoch každým rokom zlepšovala.

Rozišli sa v dobrom

Košice museli kvôli koronakríze pristúpiť k dočasnému zníženiu platov hráčov i realizačného tímu. Na nových podmienkach sa vedenie klubu dohodlo so všetkými hráčmi, okrem Maroša Kasperkeviča.

„Môžem povedať, že s klubom sme sa rozišli veľmi dobre. Niektoré veci jednoducho nedopadli tak ako mali, aby sme sa dohodli na ďalšom pokračovaní. Rozlúčili sme sa a teraz sa treba posunúť ďalej,“ povedal Maroš Kasperkevič.
Jeden z pilierov, ktorý v Košiciach pôsobil od sezóny 2015/16, neprezradil kam povedú jeho volejbalové kroky.

„Niečo sa mi už rysuje, ale zatiaľ by som o tom nechcel veľmi nahlas hovoriť, kým to nie je dotiahnuté a podpísané,“ skonštatoval Kasperkevič.

Najviac mu bude chýbať Jakubov

Za päť rokov dosiahol s košickým tímom viaceré úspechy, na ktoré bude rád spomínať.

„Za celý ten čas boli pekné aj horšie chvíle. Určite najkrajšia spomienka je zisk pohára, ale aj všetky medaily, ktoré sa nám podarilo vybojovať. Aj vlaňajšia sezóna bola skvelá, škoda len, že skončila predčasne. Asi najmenej úspešná sezóna bola, keď sme skončili piati,“ uviedol Kasperkevič.

Zo spoluhráčov, s ktorými v Košiciach začínal, už viacerí v tíme nepôsobia, no prezradil, kto mu bude chýbať najviac.

„Za tie roky sa tam vystriedalo viac hráčov. Určite najlepšie som vychádzal s Mirom Jakubovom, s ktorým som dokonca aj býval dva a pol roka. Ale chýbať budú aj ostatní chlapci, najmä tí starší. Samozrejme aj tréner Vlkolinský, ktorý je v Košiciach od začiatku.“

Pri Vlkolinskom sa zlepšil fyzicky aj herne

Počas piatich rokov nazbieral Kasperkevič mnohé skúsenosti, ktoré by rád zužitkoval vo svojom ďalšom pôsobisku.

„Tréner Vlkolinský mi dal po hernej stránke veľmi veľa. Zlepšil som sa po fyzickej aj taktickej stránke. Pre moje ďalšie pôsobenie je to len plus, že som mohol hrať pod takým skvelým trénerom a s výbornými spoluhráčmi.“

Chýbať mu budú aj košickí fanúšikovia, ktorých v hale postupne pribúdalo a bolo ich poriadne počuť.

„Určite mi budú chýbať, pretože boli naozaj skvelí. Pamätám si, že zo začiatku chodilo na zápasy ešte pomerne málo ľudí. Volejbal až tak nepoznali a na vysokej úrovni bol hokej a iné športy. Tie posledné sezóny ale už boli plné tribúny a pre mňa je to aj akési zadosťučinenie za našu prácu, ktorú sme zrejme robili dobre a preto nás podporovali a fandili nám,“ povedal Kasperkevič.

ZDROJ: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22441566/kasperkevic-opusta-kosickych-volejbalistov-niektore-veci-nedopadli-tak-ako-mali-vravi.html
FOTO: Judita Čermáková

Pridajte komentár