Komentáre

Derby Košíc so Svidníkom rozhodol už prvý set

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice si na domácej pôde poradili v 2. kole nadstavobvej časti Edymax extraligy so Svidníkom hladko 3:0.

Kľúčovým bolo v derby úvodné dejstvo, v ktorom dokázali zverenci trénera Vlkolinského odvrátiť štyri setbaly.

Hra Svidníčanov sa v druhom sete, ktorý domáci poľahky získali 25:16, rozsypala a hoci tretie dejstvo dokázali v závere zdramatizovať, Košičania si už víťazstvo nenechali uniknúť.

Najbližšie tri stretnutia odohrajú košickí volejbalisti na ihriskách súperov.

 

Zo servisu pritlačili súpera

Výborným výkonom sa v derby prezentoval Patrik Lamanec, ktorý si pripísal 25 bodov.

„Myslím si, že rozhodujúci bol jednoznačne prvý set. Nám sa ho podarilo v koncovke zlomiť na svoju stranu. Prehrávali sme už o štyri body a nakoniec sme to dokázali otočiť a vyhrať. Rozhodne to mohlo naštrbiť ich psychiku. Nás to naopak posadilo na koňa a posunulo bližšie k víťazstvu,“ povedal hráč Košíc Lamanec.

Domácim opäť pomohol aj kvalitný servis. Z podania zaznamenali šesť es zatiaľ čo súper iba dve.

„Keď sme začali kvalitne podávať dostali sme súpera pod tlak. Mali to podstatne ťažšie a nám sa darilo z protiútokov zbierať body. Bol to jeden z hlavných dôvodov, prečo sa nám podarilo uspieť,“ skonštatoval Lamanec.

V nadstavbovej časti si Košičania zmerajú sily s náročnými súpermi, ktorí ich dokonale preveria pred štartom play-off.

„Pre nás to môže byť len plus. Určite je lepšie hrať nadstavbu v hornej časti ako v tej dolnej. Súperi sú veľmi kvalitní a osobne mám pocit, že každý zápas je na vyššej úrovni.“

Vitko: Domácich sa nedalo ubrániť

Aj v tábore hostí potvrdili, že zápas sa zlomil v závere prvého setu.

„Košičania nás zatlačili dobrým podaním. Mám taký pocit, že sa ich nedalo ubrániť, vychádzalo im skoro všetko. Ak by sme ten set zvládli, mohli sme ich dostať pod tlak. Takto sa oni rozbehli a hrali si svoju hru,“ povedal nahrávač Svidníka Radovan Vitko.

Svidníčania prehrali tretí duel v rade, no dôvod na paniku zatiaľ nevidia.

„Začali sme robiť viac chýb, ako predtým a to nás trochu ťahá dole. Musíme sa z toho poučiť a do ďalších duelov si zobrať len to najlepšie. Čaká nás finále pohára a keďže ho Svidník nikdy nezískal, verím, že to vyjde tentoraz. Šance sú vyrovnané, ale dúfam, že šťastie sa prikloní na našu stranu,“ uviedol Vitko.

ZDROJ: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22305316/derby-kosic-so-svidnikom-rozhodol-uz-prvy-set.html
FOTO: JUDITA ČEMÁKOVÁ

Pridajte komentár