Komentáre

Košičania uspeli v päťsetovej dráme

Volejbalová extraliga mužov mala v sobotu na programe tri stretnutia. Svidník uspel výsledkom 3:2 v derby v Prešove, Myjava zvíťazila 3:1 vo Zvolene a hráči KDS-šport Košice zdolali pod domácou vysokou sieťou po veľkom boji Komárno 3:2.

„V prvom rade to je pre nás dôležité víťazstvo, ktoré sa ale nerodilo ľahko,“ pustil sa do hodnotenia asistent trénera KDS-šport Dávid Šalata. „Mrzí nás výkon v prvom sete, kde sme mali zviazané ruky prílišným chcením. Druhý a tretí bol z našej strany podstatne lepší. V štvrtom sme nezachytili začiatok setu a súperov náskok sme nedobehli. V piatom sme hrali koncentrovanejšie, viac sme bojovali a chceli. Ďakujeme všetkým divákom, ktorí si našli cestu do haly a prišli na volejbal.“

Aj podľa nahrávača Maroša Kasperkeviča to bol zápas ako na hojdačke a každý chvíľku ťahal pílku.

„Zo začiatku sme boli zaspatí a preto sme prvý set prehrali. V druhom sme do toho dali hec a konečne sme sa trafili do servisu. V treťom to pokračovalo, ale potom sme poľavili na prihrávke i servise. V obrane sme tam nemali ani bod. Pred tajbrejkom sme si povedali, že nás čaká desať minút roboty, zabrali sme a tri body sú doma,“ pousmial sa Kasperkevič.

Podľa autora šiestich bodov Komárna Petra Kašpera rozhodla väčšia bojovnosť domáceho tímu. „V určitých momentoch sme urobili chyby a mňa mrzela hlavne druhá polovica druhého setu. Začali sme totiž dobre, ale postupne sa zhoršoval náš side out a pár banálnych chýb nás zlomilo. Potom sa to vyrovnalo a tak ako sme prehrali, mohli sme aj prehrať. Tie tajbrejky nám nejdú a musíme si rozobrať, či je to kondíciou, alebo nás majú súperi prečítaných.“

Na neschopnosť zvládať piate sety upozornil aj tréner Robin Pělucha: „Bol to vyrovnaný zápas na jednej aj druhej strane. Bol to napínavý šport – či už z jednej alebo druhej strany. Vyhral šťastnejší, bola to bitka až do konca, gratulujem domácim. Mrzí nás, že už asi štvrtýkrát sme prehrali v tajbrejku, ale asi taký je život,“ uviedol kormidelník hostí z juhu Slovenska.

Košičania majú po odohraní ôsmich zápasoch bilanciu 7 víťazstiev a jedna prehra. Na tabuľkovo prvú Prievidzu strácajú tri body.

VK KDS ŠPORT KOŠICE – VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (-22, 23, 22, -17, 14)
Rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 215 divákov.

Košice: Pizur 6, Kasperkevič 2, Smolej 6, Kríž 8, Lamanec 12, M. Sopko ml. 22, liberá Kurej a Marčok (Jakubov 18, Goč 0, Ondruš 0, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Komárno: Rak 11, Kašper 6, Zaťko 2, Ogurčák 17, Tarabus 12, J. Petráš 21, libero Turis (Százvai 2, Forró 0, Jalovecký 1). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Martin Sopko ml. (Košice)

autor: KOŠICE ONLINE

Pridajte komentár