Komentáre

Košickí volejbalisti razantne ukončili trojročné trápenie proti Nitre

Volejbalisti VK KDS-šport Košice prelomili sériu neúspešných výsledkov proti Nitre, keď dokázali zvíťaziť nad súperom spod Zobora hladko 3:0. Pre zverencov Richarda Vlkolinského išlo o prvé víťazstvo nad Nitrou od 24. februára 2016 a ukončili tak čiernu sériu pätnástich prehier v rade.

„Celkovo sme sa nebáli a chceli sme určite vyhrať viac ako oni. Séria porážok s Nitrou bola pre nás veľkou výzvou a ukázali sme správnu túžbu po jej ukončení. Využili sme svoju halu, zabrali sme v obrane a rozhodli aj dobre dohrávané lopty,“ konštatoval spokojnosť po víťazstve bez straty setu smečiar Martin Sopko.

V najdramatickejšom prvom sete vyhrali Košičania 25:22 a ďalšie dva sety uhrali na 19 a 15 bodov. Takýto hladký priebeh čakal málokto.

„Určite sme to nečakali ani my,“ pousmial sa Sopko.Nitre síce odišiel do Talianska univerzál Bencz, ale stále má veľmi silné mužstvo.  Zo začiatku sme sa ťahali bod po bode a potom sme im odskočili a držali sme si to až do konca. Výborné striedania mali Labik s Kasperkevičom, tréner dobre viedol hru a my sme s držali tempo.  Tým pádom vyzeral zápas takto výborne.“

Spokojnosťou po zápase žiaril aj univerzál Patrik Lamanec. „Súhlasím, že sme nečakali takýto hladký priebeh. Vedeli sme o tej strašnej bilancii s Nitrou a som o to radšej, že sme to konečne zlomili. Kvalitne sme blokovali na siete a súpera sme potrápili aj servisom. Sme teda radi.“

Košickí volejbalisti vyhrali štvrtý zápas v rade a o čo je ešte pôsobivejšie, nestratili pritom ani jediný set. V tabuľke sa tak usadili na druhej priečke za Prievidzou.

„Dúfam, že si takúto formu udržíme čo najdlhšie. Je to odraz dlhodobo kvalitných tréningov, ktoré sme však nevedeli predať v zápasoch. Teraz sa to konečne darí,“ uzavrel Patrik Lamanec.

V ďalších zápasoch 13. kola zvíťazil Svidník v Trenčíne 3:0, Stará Ľubovňa neuhrala ani set vo Zvolene a Prešov doma prekvapivo zakopol s Myjavou 1:3. Prvá Prievidza potvrdila rolu favorita triumfom 3:0 v Komárne.

Najbližší zápas odohrajú hráči VK KDS-šport 8. decembra v Starej Ľubovni, ktorá prehrala všetkých trinásť doterajších zápasov. Očakávať sa tak dá predĺženie víťaznej šnúry tímu Richarda Vlkolinského.

VK KDS-ŠPORT KOŠICE – VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:0 (22, 19, 15)
Zápas trval 74 minút, rozhodovali: Tiňo a Höger, 214 divákov

Košice: Bališin 8, Rossard 3, Jakubov 16, Kríž 2, Lamanec 10, M. Sopko ml. 11, libero Kryš (Labik 4, Kasperkevič 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Nitra: Porubský 1, Kostoláni 6, Gergely 5, Gera 7, Malina 4, Kašper 7, liberá Ochodnický a Krajčo (Galandák 4, Százvai 0, Marinič 4, Barbas 0). Tréner: Ľ. Šalata.

MVP: Miroslav Jakubov (Košice)

Autor: KOŠICE ONLINE