Komentáre

Svidník vyhral v Košiciach, Myjava potrápila majstra, víťazstvá Komárna, Prešova a VKP-SPU

Svidník vyhral v Košiciach, Myjava potrápila majstra, víťazstvá Komárna, Prešova a VKP-SPU

06. 10. 2018 – SVF + kluby

V Edymax extralige mužov bolo v sobotu na programe kompletné 3. kolo. Darilo sa hosťom, ktorí vyhrali štyri z piatich zápasov.

V šlágri kola triumfoval vo východniarskom derby Svidník na palubovke Košíc 3:1 a pripísal si druhé víťazstvo v sezóne. Košice utrpeli prvú prehru. Domáci volejbalisti vyhrali prvý set 25:23, keď zvládli lepšie koncovku, ale v ďalšom priebehu mali navrch hostia a odniesli si z metropoly východu cenné tri body. Najviac bodujúcim hráčom zápasu sa stal poľský univerzál Svidníka Lukasz Pietrzak, ktorý si pripísal 25 bodov.

Dramatický zápas sa uskutočnil v Myjave, kde domáci Spartak potrápil obhajcu titulu VK Prievidza a prehral až po päťsetovej bitke. Myjavčania získali vo svoj prospech dva maratónske sety, keď prvý vyhrali 35:33 a štvrtý 32:20. Tajbrejk mali “Kohúti” pod kontrolou, vyhrali ho 15:9 a ako jediný tím sú v tejto sezóne bez prehry. Mladý tím Myjavy po triumfe nad VKP-SPU (3:2) a v Starej Ľubovni (3:0) odchádzala z palubovky ako zdolaný prvýkrát v tomto ročníku. Reprezentačný univerzál Peter Mlynarčík pomohol hosťom k triumfu 33 bodmi, čo je najviac v doterajšom priebehu sezóny. Po 20 si pripísali blokár Marek Ludha i bývalý hráč Myjava smečiar Jakub Ihnát. Ocenenie MVP získal reprezentačný nahrávač Prievidze Martin Jančura.

Nováčik z Komárna zaznamenal druhý úspech v sezóne, keď vyhral v Trenčíne 3:1. Mladíci z COP nadviazali na úspešný turnaj z Poľska a vyhrali prvý set 25:22, ale v treťom nevyužili vedenia 20:18 a v ďalšom priebehu už mali navrch skúsenejší hostia. Trenčínu, ktorý čaká na prvé víťazstvo v sezóne, tak nevyšiel krst novej haly. Najužitočnejším hráčom duelu bol hosťujúci Matej Kubš, najviac bodoval jeho spoluhráč Igor Rehák (18).

Očakávané víťazstvo si pripísali volejbalisti Prešova, keď zdolali doma Starú Ľubovňu 3:0 a rehabilitovali sa za štvrtkovú prehru 1:3 v Zápase mesiaca v Nitre. Tréner Šarišanov Erik Digaňa dal priestor aj hráčom z lavičky. Hráčom zápasu sa stal domáci smečiar Michal Hudák.

Úlohu favorita potvrdili aj hráči VKP-SPU, ktorí zvíťazili na palubovke Zvolena v troch setoch. Výborný výkon podal univerzál Nitranov Milan Bencz, autor 21 bodov.

Edymax extraliga mužov – 3. kolo:
COP Trenčín – VK Spartak UJS Komárno 1:3 (22, -21, -22, -17)
Rozhodovali: Gerboc a Heitlinger, 30 divákov.
Trenčín: Goč 2, Hrtus 9, Kyjanica 11, Vančo 14, Remenár 4, Jendrejčák 8, liberá Kurej a Ružbaský (V. Rzyman 0, Ondruš 7). Tréner: P. Kalný.
Komárno: Slezák 8, Sládeček 6, Kubš 11, Hinduliak 9, Rehák 18, M. Habán 5, libero A. Habán (Rak 4). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Matej Kubš (Komárno)

Peter Kalný, tréner Trenčína: “Prehrali sme na servise, na prihrávke a na počte chýb. Čo ma najviac mrzí je, že náš výkon mal klesajúcu tendenciu.”

Robin Pělucha, tréner Komárna: “Domáci nastúpili s vervou a s odhodlaním potrápiť. Musím ich pochváliť, hrali dobre až na isté momenty, no moje družstvo mohlo hrať aj lepšie. V istých pasážach domáci zatlačili a my sme si nevedeli s niektorými vecami poradiť. Našťastie pre nás, dopadlo to dobre a verím, že Trenčín potrápi ešte viaceré družstvá.”

VK MIRAD PU Prešov – VKM Stará Ľubovňa 3:0 (23, 18, 14)
Rozhodovali: Smolko a Sluk, 273 divákov.
Prešov: Jurko 3, M. Sopko st. 7, Mikovčík 8, Bogdanovič 9, Hudák 10, Červeň 1, libero T. Lampart (Rajduga 2, Faron 5, Gula 7, Velička 0, Pavlinský 0). Tréner: E. Digaňa.
S. Ľubovňa: Bittner 1, Buvalič 8, Margicin 5, Kandráč 12, Kyšeľa 1, Billík 3, libero Runčák (Mačuga 1, Haky 2, Lichvar 0). Tréner: J. Senko.

MVP: Michal Hudák (Prešov)

Hráči VK MIRAD PU Prešov si v 3. kole Edymax extraligy mužov na domácej palubovke ľahko poradili zo súperom zo Starej Ľubovne 3:0 (25:23, 25:18,25:14). Po prvom sete oddychoval Sopko aj Červeň. Šancu dostali hráči z lavičky a pokyny trénera Erika Digaňu splnili.

Najvyrovnanejšia partia sa odohrala hneď v prvom sete. Domáci si síce v jeho začiatku vybudovali náskok o 4 body, ale vlastnými chybami dovolili hosťom vyrovnať a vstúpiť do hry o zisk setu. Do záveru sa išlo za stavu 22:23. Zodpovednosť na seba vzal Michal Hudák a úspešným úrokom i esom z podania získal pre Prešov setbal.  Prvé dejstvo ukončil trojblok, v ktorom sa dravo presadil nahrávač Juraj Jurko.

Prešovčania nestratili so Starou Ľubovňou ani set. FOTO: VK MIRAD PU Prešov

V druhom a treťom sete prešovský tréner vystriedal opory zo základu Sopka a Červeňa. Šancu dostali postupne Šimon Gula, Matej Faron, Boris Velička, Kamil Pavlinský i Michal Rajduga. Striedajúci hráči čítali hru hostí, ktorým nefungovali útočné kombinácie a napriek snahe len kozmeticky upravovali skóre. Druhý set skončil 25:18 a tretí 25:14.

Erik Digaňa, tréner Prešova: “Stará Ľubovňa je ideálny súper na veci, ktoré potrebujeme zdokonaľovať. Potvrdili sa moje slová. Napriek tomu, že sme v prvom sete vstúpili do zápasu vlažne, tak postupne sa to zlepšilo. Presne na takýchto momentoch sa musíme poučiť a do budúcnosti ich eliminovať. V druhom a treťom sete dostali šancu hráči z lavičky, ktorí boli správne nabudení. Neurobili zo zápasu drámu a splnili to čo sme si povedali.“

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: “Dnes sme opäť hrali proti vynikajúcemu súperovi, ktorého sme chceli viac potrápiť. Podarilo sa nám to len v prvom sete, ktorý sme mohli uchmatnúť. Škoda koncovky. V ďalších setoch sa naša hra troška rozsypala. Hlavne sme zle prihrávali a naše útočné kombinácie súper výborne bránil.”

MVK Zvolen – VKP-SPU 0:3 (-18, -20, -23)
Rozhodovali: Holčík a Poláčiková, 150 divákov.
Zvolen: Vrtielka 7, Šimko 5, Podstupka 2, Kučera 11, Michalec 4, Kliment 9, libero Hraňo (Orolín 1). Tréner: M. Vaško.
VKP-SPU: Porubský 2, Marinič 4, Holinga 8, Bencz 21, Malina 8, Kašper 4, libero Ochodnický (Galandák 5). Tréner: Ľ. Šalata.

MVP: Milan Bencz (VKP-SPU)

Martin Vaško, tréner Zvolena: “Dnes veľa pozitívneho aj negatívneho. Teší ma, že sme zápas zvládli na prihrávke. Naopak mrzí ma, že nám miestami viazol útok. Škoda koncoviek setov. Keby hostia nemali Bencza, mohol sa zápas vyvíjať úplne inak.”

Ľuboslav Šalata, tréner VKP-SPU: “Nebol to z našej strany optimálny výkon. Na dnešnom zápase ma skutočne teší len výsledok. V prvej polovici každého setu sme boli veľmi nekoncentrovaní a domáci nám v prvých dvoch setoch výrazne ubližovali svojim servisom. Do vedenia sme sa dostali vždy až v druhej polovici každého setu. Tretí set sme si trochu skomplikovali sami, ale koncovku sme našťastie ustrážili. Ale je pravda, že domáci nám viacerými pokazenými podaniami v dôležitých momentoch zápasu pomohli k víťazstvu.”

TJ Spartak Myjava – VK Prievidza 2:3 (33, -23, -19, 30, -9)
Rozhodovali: Dovičovič ml. a Schimpl, 215 divákov.
Myjava: Mich. Zeman 11, Valo 2, Watzka 16, Pollák 11, J. Petráš 14, Pokopec 14, libero M. Vitko (Jalovecký 0, Konc 8, O. Zeman 0, Mir. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Prievidza: Ihnát 20, Mačuha 10, Mlynarčík 33, Javorčík 14, Ludha 20, Jančura 5, libero Ľ. Nemec (Pliaseckij 1). Tréner: R. Nemec.

MVP: Martin Jančura (Prievidza)

Na Myjave sa odohralo napínavé a dramatické stretnutie. Aktuálny majster z Prievidze dorazil ako jasný favorit. Domáci mladé družstvo sa ale nezľaklo a bolo hosťom viac ako dôstojným súperom. Prvý dramatický set zvládli domáci v pomere 35:33. Druhý a tretí set zvládli skúsenejší hostia v pomere 25:23 a 25:19. V štvrtom sete domáci stále prehrávali, dokonca o 6 bodov. V dramatickej koncovke však odvrátili niekoľko setbalov Prievidze a vybojovali víťazstvo v sete v pomere 32:30. Piaty set už bol v réžii hostí a tým vyhrali celý zápas 3:2.

Martin Pipa, tréner Myjavy: “Som rád, že sme s favoritom držali krok a urobili im zápas ťažkým. Hrali sme odvážne, s chuťou a odhodlaním ukradnúť favoritovi čo najviac. Nakoniec to stačilo na dva sety a tým jeden bod. Som rád, že sme bojovali a nevzdávali sa ani za nepriaznivého stavu. Chceme sa stále zlepšovať a výkonnostne rásť. Teším sa na ďalšie zápasy.”

Richard Nemec, tréner Prievidze: “Na Myjave sme očakávali ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Domáci hrali dravo a odvážne. Moje družstvo sa po prvom prehratom sete rozohralo k solídnemu výkonu a vyzeralo to na víťazstvo 3:1. V koncovke štvrtého setu sme urobili niekoľko chýb a súper nás za ne potrestal. V piatom sete už sme boli lepší.”

VK KDS Šport Košice – TJ Slávia Svidník 1:3 (23, -20, -22, -23)
Rozhodovali: Höger a Porvazník, 200 divákov.
Košice: Bališin 5, Rossard 2, Jakubov 10, Kríž 6, Lamanec 15, M. Sopko ml. 19, libero Kryš (Kasperkevič 2, Labik 0, Pizur 0, Smolej 4). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: J. Hriňák 3, Ščerba 19, Majcher 3, Pietrzak 25, Ciupa 13, Matušovský 9, libero Kalužný (R. Vitko 0, Šellong 0). Tréner: P. Tholt.

MVP: Michal Sčerba (Svidník)

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: “Dnes sme nepodali optimálny výkon. Z našej strany hre chýbal víťazný ´drajv´ a agresivita v herných činnostiach. Z predvedeného výkonu som  sklamaný. Toto nie je absolútne to čo dokážeme!”

Peter Tholt, tréner Svidníka: “Gratulujem chalanom k víťazstvu, dnes sme v ťažkých situáciách hrali veľmi umne a myslím si že to bolo také kvalitné východniarske derby so všetkým čo k tomu patrí.”

Štatistiky, tabuľky, rozpis zápasov nájdete TU

Pridajte komentár