Komentáre

Kravárik oznámil 16-člennú nomináciu na Zlatú Európsku ligu

Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Andrej Kravárik oznámil 16-člennú nomináciu na Zlatú Európsku ligu. Prípravu na úvodnú časť sezóny odštartujú slovenskí reprezentanti v utorok 1. mája v Púchove.

V širšom výbere je päť reprezentačných nováčikov – nahrávač Martin Jančura, smečiar Jakub Ihnát, blokári Jakub Kováč a Eduard Pizur a univerzál Patrik Lamanec. Zo zdravotných a osobných dôvodov chýbajú v tíme nahrávači Juraj Zaťko, Daniel Končal, blokári Peter Ondrovič, Šimon Krajčovič a Marek Ludha, univerzáli Milan Bencz a Filip Gavenda, smečiari Marcel Lux a Tomáš Halanda, pozvánku do reprezentácie odmietlo libero Ľuboš Nemec.

V Zlatej Európskej lige sa Slováci predstavia v A-skupine so štvrtým tímom z minuloročných majstrovstiev Európy Belgicko, ďalej s pravidelným účastníkom ME Estónskom a Švédskom. Celkovo štartuje v súťaži 12 tímov, ktoré sú rozdelené do troch skupín. Najlepší postúpia na záverečný turnaj Final Four, ktorý sa uskutoční 13.-14. júna v českom meste Karlovy Vary. Zmenil sa aj systém súťaže, keď turnaje striedajú zápasy doma a vonku. Slováci sa predstavia na domácej pôde v Poprade (Estónsko, 19. mája a Švédsko, 23. mája) a bratislavskej AEGON Aréne (30. mája s Belgickom). V príprave na ZEL sa Slováci stretnú v Púchove v troch dueloch s Českom (9.-11. mája).

V druhej polovici sezóny (august 2018 – januára 2019) sa Slováci predstavia v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2019. Súpermi slovenských volejbalistov v C-skupine budú Čierna Hora, Island a Moldavsko. Záverečný turnaj ME sa uskutoční v štyroch krajinách (Francúzsko, Belgicko, Holandsko a Slovinsko) a počet účastníkov sa zvýšil zo 16 na 24.

Širšia nominácia SR na Zlatú Európsku ligu:
Nahrávači: Filip Palgut (Jihostroj České Budějovice, ČR), Martin Jančura (VK Prievidza)
Smečiari: Matej Paták (Aluron Virtu Warta Zawiercie, Poľ.), Tomáš Kriško (Dukla Liberec, ČR), Július Firkaľ (SWD Power Volleys Düren, Nem.), Jakub Ihnát (Spartak Myjava)
Blokári: Emanuel Kohút (GKS Katovice, Poľ.), Radoslav Prešinský (ČZE Karlovarsko, ČR), Jakub Kováč (Taiwan Excellence Latina, Tal.), Ľuboš Macko (VK MIRAD PU Prešov), Eduard Pizur (VK KDS Šport Košice)
Univerzáli: Peter Mlynarčík (HYPO TIROL AlpenVolleys Haching, Nem.), Michal Petráš (SK Posojilnica Aich Dob, Rak.), Patrik Lamanec (VK KDS Šport Košice)
Liberá: Martin Turis (AERO Odolena Voda, ČR), Marián Vitko (VK KDS Šport Košice)
Realizačný tím:
Tréner: Andrej Kravárik
Asistent trénera: Martin Pipa
Team manager: Ján Uhlárik
Kondičný tréner: Miroslav Vavák
Fyzioterapeut: Tomasz Rusin
Štatistik: Daniel Bruch

Pridajte komentár