Komentáre

Košické buchty Prešovčanom nechutili, séria o bronz je opäť otvorená

Volejbalisti VK KDS-šport Košice prehrali so svojim tradičným rivalom z Prešova všetky tohtosezónne merania síl a po prehre 1:3 v úvodnom súboji série o bronz to s nimi nevyzeralo najlepšie ani v úvode domácej odvety. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského prehrali prvý set hladko 16:25 a v druhom viedol súper zo Šariša 7:3.

Potom však Košičania ukázali, že v boji o cenný kov nedajú súperovi nič zadarmo a keď otočili priebežný stav z 5:8 na 10:8, dovtedy suverénny tím Prešova zneistel. V závere druhého setu ešte hostia vyrovnali z 22:24, no triumf 26:24 domácich definitívne naštartoval a následne uspeli aj vo zvyšných dvoch setoch.

„V úvode nás trochu valcovali, ale potom sme sa spamätali,“ pousmialo sa košické libero Patrik Marčok. „Povedali sme si nejaké veci a až na niektoré momenty sme dokázali plniť pokyny. Videli sme, že keď budeme hrať takto, tak to na nich platí. V prvom zápase nám popadalo veľmi veľa lôpt a teraz sme ich už dokázali zbierať. Nebolo to vôbec ľahké, ale išli sme si za vyrovnaním série. Zmenili sme nejaké veci a vyšlo to. Som veľmi rád, že sme doma vyhrali a takto chceme v sérii pokračovať.“

Košičania tak na štvrtý pokus konečne našli recept na víťaza základnej časti a stav série o tretie miesto vyrovnali na 1:1.

„Verím, že nám to pomôže a napokon vyhráme celú sériu. Vieme, že Prešov sa po korone postupne zlepšuje, ale našim cieľom je medaila a do Prešova teraz pocestujeme s jasným cieľom. Chceme tam vyhrať a potom opäť využiť naše domáce prostredie,“ odprezentoval košické odhodlanie Marčok.

Prešovským kapitánom Martinom Sopkom lomcovali po prehre zvláštne pocity. „Cítim sa naozaj divne. Zdalo sa mi, že hráme lepší volejbal,“ krútil hlavou skúsený smečiar. „Všetko fungovalo, ale Košičania to začali antivolejbalom otáčať. Ani neviem, ako ten druhý set vlastne vyhrali. Tu mali nejaký „štrajch“, tam polepené esíčko a zrazu sa dostali do hry. Nemali nejaký výnimočný servis. Išlo skôr o také dobre umiestnené buchty a my sme si s nimi nevedeli poradiť. Podmienky v tejto hale sú jedinečné, ale mali sme si s tým poradiť lepšie. Súper sa rozbláznil a dnes mal na svojej strane potrebné šťastie.“

Šarišania mali blízko k víťazstvu v druhom i štvrtom sete. Dramatické koncovky však zvládli lepšie Košičania, ktorí ich vyhrali na 24 a 26 bodov.

„Vždy využili naše chybičky. Boli to také poloúdery a využili každú našu slabinu. Nechcem ich však urážať, pretože vyhrali a tak si to zaslúžili. Pomohli sme im však našou nedôraznosťou a súper to napokon „ušolichal“. Je to však 1:1 a ideme domov, pridal Sopko st.

Tréner Marek Kardoš toho mohol vyčítať svojmu tímu málo. Podľa prešovských predstáv však dopadol iba prvý set.

„V prvom sete nám vychádzalo podanie, ale v tejto nízkej hale sa nedá podávať takýmto spôsobom nonstop. V druhom sete sme vyhrávali 8:4. Súper už vtedy nemal čo stratiť a preto pritlačil na servise. Vyšlo im to a potom si to držali až do konca. Ak dostanete trinásť es, tak sa ťažko uhráva prvá lopta,“ zamyslel sa prešovský tréner.

Východniarska séria je tak po dvoch zápasoch otvorená a k bronzu majú rovnako blízko obe strany.

Má to správny náboj, sety sa rozhodovali v koncovkách a je to pekná séria. Teraz ideme domov a verím, že náš výkon bude opäť lepší. My sa do toho po covide postupne dostávame a domáce prostredie nám sedí viac. Máme vyššiu halu, hráme dlhšie výmeny a to nám vyhovuje,“ zakončil Marek Kardoš.

Extraliga mužov – play-off, o 3. miesto (na 3 výhry) – druhý zápas – streda:

VK KDS ŠPORT KOŠICE – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (-16, 24, 18, 26)
Rozhodovali: Andrejčák a Mil. Smolko, bez divákov.

Košice: Goč 6, Smolej 17, Kríž 7, Lamanec 16, M. Sopko ml. 12, Pizur 5, liberá Kurej a Marčok (Ondruš 7, J. Hriňák 0, Jakubov 0, Machovec 0, Jendrejčák 2). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: Mikovčík 8, P. Porubský 6, M. Sopko st. 16, Mudo 4, Szarek 24, Ščerba 4, libero T. Lampart (Velička 0, Hudák 0, Drobňák 5, Macko 1, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš.

ZDROJ:https://www.kosiceonline.sk/kosicke-buchty-presovcanom-nechutili-seria-o-bronz-je-opat-otvorena-foto
AUTOR: PETER JESENSKÝ

Comments are closed.