Komentáre

Dopravári ušli hrobárovi z lopaty, z kopaníc si vezú finálový mečbal

Tretí zápas semifinálovej série medzi volejbalistami Myjavy a Košíc ponúkol obrovskú drámu so šťastným koncom pre hráčov VK KDS-šport. Tí uspeli v rozhodujúcom tajbrejku 17:15 a v sobotu budú môcť pod domácou sieťou spečatiť postup do finále.

Zápas sa pritom nevyvíjal pre zverencov Richarda Vlkolinského vôbec dobre. Prvé dva sety prehrali na 16 a 21 bodov. Potom však zaradili vyšší výkonnostný stupeň a dostali zápas do tajbrejku. V ňom viedli 9:6, no domáci skóre otočili a hostia museli odvracať až štyri mečbaly.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Prehrávať 0:2 a nemať hru vo svojej moci bolo veľmi frustrujúce,“ priznal tréner Vlkolinský. „Dlho nám nevedel nikto zabrať, až prišla situácia, v ktorej sme konečne zabrali na obrane. Začali sme dohrávať lopty a na poste nahrávača nám veľmi pomohol Kubo Hriňák. Potom ostal na ihrisku až do záveru tajbrejku. Napokon rozhodlo to, že sa pokazil dovtedy bezchybný útok Myjavy a my sme zabrali v obrane. Pomohol nám aj kúsok šťastia, ale boli sme odvážni a ukázali sme vôľu. Trvalo nám však veľmi dlho, kým sme začali hrať svoj volejbal.“

Spomínaný nahrávač Jakub Hriňák priznal, že prvé dva sety neboli z pohľadu Košíc ideálne a do zápasu sa dostávali postupne.

„Úvod bol dosť nervózny. Nevyzeralo to s nami dobre a ani atmosféra na ihrisku nezodpovedal semifinále. Potom sme však zložili dôležité lopty a chytili sme sa. Nakoplo nás aj hecovanie a na krk sa vrátila žila. Vyrovnali sme na 2:2, súper znervóznel a v závere sa to prejavilo dvoma chybami ich najlepšieho smečiara. Potom sme si to dohrali dobrým servisom Lamanca a kvalitnou prácou Goča na sieti,“ zhodnotil mimoriadne cenný triumf 30-ročný nahrávač „dopravárov“.

V poradí štvrtý zápas semifinálovej série je na programe v sobotu v Košiciach.

3. zápas semifinálovej série:

TJ SPARTAK MYJAVA – VK KDS-ŠPORT KOŠICE 2:3 (16, 21, -21, -20, -15) – stav série 1:2
Rozhodovali: Moravčík a Sarka, bez divákov

Myjava: Watzka 25, Ludha 9, Barták 2, Pokopec 23, M. Zeman 8, Viskup 11, liberá S. Paňko a Ochodnický (Konc 3, Šíma 0, Valo 1). Tréner: M. Pipa.
Košice: Goč 4, Smolej 11, Kríž 7, Lamanec 31, Sopko ml. 7, Pizur 9, liberá Marčok a Kurej (Ondruš 0, J. Hriňák 0, Jendrejčák 0, Jakubov 2, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Hráči zápasu: Erik Watzka (Myjava) – Patrik Lamanec (Košice)

ZDROJ:https://www.kosiceonline.sk/dopravari-usli-hrobarovi-z-lopaty-z-kopanic-si-vezu-finalovy-mecbal

AUTOR: Peter Jesenský

Pridajte komentár

Musíte byť rihlásený aby ste pridali komentár