6076422_1200x

Derby Košíc so Svidníkom rozhodol už prvý set

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice si na domácej pôde poradili v 2. kole nadstavobvej časti Edymax extraligy so Svidníkom hladko 3:0. Kľúčovým bolo v derby úvodné dejstvo, v ktorom dokázali zverenci trénera Vlkolinského odvrátiť štyri setbaly. Hra Svidníčanov sa v druhom sete, ktorý domáci poľahky získali 25:16, rozsypala a

Celý článok

54f27244-de0f-488a-ae63-e325d43565a3

Košičania ukradli stratený set a prehĺbili trápenie Svidníka

Zápas nadstavbovej fázy volejbalovej extraligy medzi Košicami a Svidníkom potvrdil aktuálne psychické rozpoloženie oboch strán. Zatiaľ čo hráčom z metropoly východu ide karta a zložiť sa nenechajú ani v kritických momentoch, Slávia stratila glanc z predošlých mesiacov. Najlepšou ukážkou tohto stavu bola koncovka prvého setu, ktorá v podstate rozhodla o všetkom. Hostia zo Svidníka v nej viedli 24:21

Celý článok

2c97bcad-4f63-4162-8b8b-9fbf29b1d456

Dopravári zastavili víťaznú jazdu Komárna, Lamanec pripraví pohostenie

Volejbalisti VK KDS-šport Košice uspeli v prvom zápase nadstavbovej fázy, keď v pozícii víťaza základnej časti zdolali pod domácou vysokou sieťou Komárno 3:1. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského prehrali prvý set 22:25, no zvyšné tri dejstvá ovládli na 19, 23 a 12 bodov. Súperovi od Dunaja tak ukončili osemzápasovú víťaznú sériu. „Sme spokojní. Ukázali

Celý článok

6042828_1200x

Košickí volejbalisti vyhrali základnú časť. Motivátor Kurej netají spokojnosť

Posledné kolo základnej časti prinieslo zmenu na čele tabuľky. Dlhodobo vedúci Svidník viedol v Prievidzi 2:0, no napokon prehral 2:3 a to dokázali využiť hráči Košíc. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského zdolali (aj bez zraneného smečiara Miroslava Jakubova) Myjavu 3:1 a v poslednej možnej chvíli tak ukoristili miestenku, ktorá ich posúva do nadstavby z najvýhodnejšej pozície.

Celý článok

Sopko ml.: Delobuchy a petardy sú ako fajčenie

KOŠICE. Volejbalistov VK KDS Šport Košice čakajú posledné dva zápasy prvej časti sezóny Edymax extraligy, po ktorej odštartuje nadstavbová fáza. Zverenci trénera Vlkolinského zabojujú o víťazstvo v sobotu v Komárne a v pondelok na Troch kráľov hostia Myjavu. Košickým volejbalistom patrí aktuálne druhá priečka tabuľky. Na vedúci Svidník, ktorý má

Celý článok

6025990_1200x

Košičania prevalcovali Svidník. Ústrednou postavou bol Lamanec

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice zdolali v šlágri Edymax extraligy na domácej pôde vedúci TJ Slávia Svidník hladko 3:0 a lídrovi sa priblížili na rozdiel troch bodov. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského nepripustili žiadnu drámu a všetky tri sety získali pomerne jednoznačne. Najväčšie problémy mali košickí volejbalisti v úvode tretieho