Komentáre

Košickí volejbalisti naberajú formu, Kasperkevič zažil smutný návrat

Volejbalisti VK KDS Šport Košice vyhrali svoj druhý zápas v rade. Po víťazom obrate z 0:2 proti Komárnu nepustili v dohrávke 6. kola extraligy Prievidzi ani jeden set a vyhrali hladko 3:0. Zverenci trénera Richarda Vlkolinského tak potvrdili, že po korona pauze sú už z najhoršieho vonku a po dvoch prehrách so Svidníkom a Myjavou opäť nachádzajú stratenú formu.
„Ten otočený zápas proti Komárnu nám veľmi pomohol. Hlavne po emocionálnej stránke išlo o silné povzbudenie. Proti Prievidzi sme si dobre držali servis a pozitívne sa ukázala aj práca, ktorú sme odviedli v obrane. Zo začiatku to bolo ťažšie, ale potom sme sa do toho dostali a už to išlo samo,“ pochvaľoval si po triumfe nad „kohútmi“ Eduard Pizur, ktorý potvrdil pozíciu štatisticky najlepšieho blokára extraligy. V súboji proti Prievidzi zaznamenal desať bodov, vrátane piatich blokov.
„Darilo sa mi hlavne pred koronou. Potom sa to trochu zaseklo, ale čísla idú opäť našťastie hore. Verím, že sa budeme celkovo už iba zlepšovať. Po domácej sérii nás teraz čaká veľa cestovania a zápasy na západe. Bude to ťažké, chceme doniesť čo najviac bodov,“ pridal 23-ročný Pizur.
Zápas v Košiciach mal špecifickú príchuť pre bývalého nahrávača „dopravárov“ Maroša Kasperkeviča. K odvráteniu prehry nepomohlo ani jeho desať bodov.
„Trénoval som tu päť rokov a aspoň som teda nemal problémy s orientáciou. Košičania hrali oveľa lepšie a vyhrali úplne zaslúžene. Pre nás to bol ťažký zápas. Tu v Košiciach sa hrá celkovo ťažko a my teraz nie sme v dobrom stave. Netrénujeme a na tréningoch sa schádzame ako nejaká parta chlapov. Nie je to ideálne a človeka to už celkom mrzí,“ povzdychol si Kasperkevič.
Upadajúci stav volejbalu na Hornej Nitre potvrdzuje aj tabuľka. Zatiaľ čo vlani predstavovali súboje Košíc a Prievidze pasovačky o prvú priečku, teraz patrí „kohútom“ až predposledná priečka.
„Uvidíme, čo bude s nami. Či sa liga preruší, alebo sa dohrá. Ak to pôjde bez problémov, tak sa možno pred play-off ešte posilníme. Ak nie, tak to dohráme takto,“ dodal neveselým tónom Kasperkevič.
V druhom dohrávanom stretnutí zdolal Svidník Bratislavu 3:1
Dohrávky 6. kola:
VK KDS-ŠPORT KOŠICE – VK OSMOS PRIEVIDZA 3:0 (20, 21, 16)
Rozhodovali: Smolko a Niklová, bez divákov

Košice: Smolej 9, Kríž 5, Lamanec 15, M. Sopko ml. 14, Pizur 10, Goč 3, liberá Kurej a Marčok (J. Hriňák 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Prievidza: Šimko 2, Kasperkevič 1, Javorčík 10, Mačuha 5, M. Kudra 9, Čmirjov 13, liberá Hraňo a Krajčo (Štepánek 0, P. Kudra 0, Čavojský 0). Tréner: R. Chudík.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) – Milan Javorčík (Prievidza)
TJ SLÁVIA SVIDNÍK – VKP BRATISLAVA 3:1 (25, 20, -21, 18)
Rozhodovali: Tiňo a Sluk, bez divákov

Svidník: Šellong 9, R. Vitko 3, Kozák 13, Matušovský 7, Pietrzak 18, M. Petráš 18, libero M. Vitko (Jurko 0, Gula 1, Gulák 0, Marjov 0). Tréner: P. Tholt.
VKP Bratislava: Malina 4, Prešinský 11, Kostoláni 18, Gergely 8, M. Hukel 11, Zaťko 1, libero Ľ. Nemec (Kraisl 0, Pavličko 0, Demeter 4, Jakubík 0). Tréner: J. Nosek.

Hráči zápasu: Daniel Šellong (Svidník) – Boris Demeter (VKP Bratislava)

AUTOR: PETER JESENSKÝ

ZDROJ: https://www.kosiceonline.sk/kosicki-volejbalisti-naberaju-formu-kasperkevic-zazil-smutny-navrat?fbclid=IwAR2aUSS_JbxNwq9g7sXo7M_8ufYvKcfbUtg0KuChj8vareL2xPl_nkl8tCI

Pridajte komentár