Komentáre

Košickí volejbalisti vzdorovali v derby po korone dva sety

Košickí volejbalisti nehrali od 17. októbra, prestávka Slávie Svidník bola o dva týždne kratšia. Pred vzájomným súbojom východoslovenských rivalov v rámci dohrávky 7. kola extraligy tak vo vzduchu visela otázka, komu ublížila dlhá pauza viac.

Ako ukázal samotný zápas, horšie na tom boli domáci hráči. Zatiaľ čo Svidníčania využili dlhú prestávku  na hodnotné tréningy, Košičania boli v karanténe a bojovali s koronavírusom.

„Po dvoch týždňoch bez tréningu to bolo proti takému silnému súperovi naozaj ťažké. Trápili sme sa na side-oute i v obrane. Dalo sa to však čakať a verím, že v sobotu to bude proti Myjave oveľa lepšie,“ skonštatoval po prehre 0:3 libero Pavol Kurej.

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského však ukázali predovšetkým v prvých dvoch setoch silné odhodlanie a prehrali ich až v dramatických koncovkách na 26 a 27 bodov. V tom treťom im už akoby dochádzali sily.

„Osobne som sa cítil dobre, ale na tíme bola hlavne v treťom sete citeľná únava. Už sme sa tam nevedeli sústrediť a nevychádzali nám útoky. Ani v obrane to nebolo také koncentrované ako v úvode sezóny,“ priznal Kurej, ktorý patril medzi hráčov nastupujúcich po prekonaní choroby. „Mal som iba mierne príznaky. Stratil som čuch a chuť, ale inak to nebolo nič vážne. Liečil som to iba vitamínmi a veľa som spal. Nemal som ani teploty. Najhoršie bolo sedieť dva týždne doma.“

Volejbalisti Slávie triumfovali v košickej hale prvýkrát od 6. októbra 2018. Ako však priznal autor osemnástich bodov Michal Petráš, nebolo to také jednoduché, ako navráva výsledok.

„Nebolo to hladké víťazstvo. Prvé dva sety boli nervózne a bolo to o dvoch loptách. Košice hrali dobre, my našťastie ešte lepšie. Mali sme výborné stredné pasáže setov, ale ku koncu sa vždy dotiahli a rozhodovali detaily. Disciplinovanosťou na sieti a v poli sme to našťastie uhrali,“ skonštatoval spokojným hlasom Petráš.

Po dvoch vyrovnaných setoch už v tom treťom hostia dominovali. „V treťom sete sme výborne podávali a mali sme tam dosť es. Nemyslím si, že by im dochádzali sily, ale mali sme tam naozaj kvalitný servis i príjem.“

Dvojtýždňová prestávka sa na hráčoch Svidníka prejavila iba zvýšeným hladom po súťažnom zápase. „Pauza bola celkom dlhá, ale trénovali sme naplno a aspoň sme si oddýchli po fyzickej i psychickej stránke. Triumf nad silnými Košicami nám dodá sebavedomie a verím, že to potvrdíme aj v ďalšom zápase proti Komárnu.“

Spomínaný duel proti Komárnu odohrá Svidník už v sobotu. Košičania sa v rovnaký deň pokúsia o vylepšenie nálady v domácom súboji proti druhej Myjave.

„Myjava je veľmi silná, ale potrénujeme a my nechceme prehrať žiadny zápas. Verím tomu, že sme sa teraz rozohrali a v sobotu budeme úspešnejší,“ dodal Pavol Kurej.

Po odohratí štyroch zápasov majú Košice i Svidník na svojom konte po šesť bodov a delia sa o štvrtú a piatu priečku tabuľky.

VK KDS ŠPORT KOŠICE – TJ SLÁVIA SVIDNÍK 0:3 (-26, -27, -18)
Rozhodovali: Tiňo a Sluk, bez divákov.

Košice: Smolej 6, Jendrejčák 2, Lamanec 24, M. Sopko ml. 11, Pizur 3, Goč 1, libero Kurej (J. Hriňák 1, Kríž 3, Ondruš 3, Jakubov 1). Tréner: R. Vlkolinský.
Svidník: R. Vitko 2, Kozák 18, Matušovský 7, Pietrzak 10, M. Petráš 18, Šellong 4, libero M. Vitko (Jurko 0, Marjov 0, Gulák 0). Tréner: P. Tholt.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) – Marián Vitko (Svidník)
ZDROJ: https://www.kosiceonline.sk/kosicki-volejbalisti-vzdorovali-v-derby-po-korone-dva-sety
AUTOR: Peter Jesenský

Pridajte komentár