Komentáre

Košickí volejbalisti sa vyhli Tatrám. Ciele ale majú vysoké

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice nastúpia do novej sezóny s takmer kompletným kádrom z vlaňajška.

Zmena však nastala na kľúčovej pozícii. Maroš Kasperkevič, ktorý v klube pôsobil od jeho návratu do extraligy sa nedohodol na novej zmluve a Košičania si tak budú musieť zvykať na nového nahrávača.

Tým by sa mal stať Jakub Hriňák, ktorý obliekal dres Svidníka.

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského budú mať aj v novej sezóne vysoké ambície.

Potešil sa, že Tatry tento rok nebudú

Spoločnú prípravu odštartovali Košičania v pondelok bez svojho trénera, ktorý si plnil povinnosti asistenta pri reprezentačnom družstve.
„Pripravovali sme sa doposiaľ len individuálne. V pondelok nám začala spoločná príprava pred novou sezónou. Zatiaľ len v posilňovni a postupne uvidíme, ako ďalej. Určite to bude špecifická príprava aj vzhľadom na situáciu s koronavírusom. Zároveň vieme, že liga bude kratšia ako minulý rok. Prípravu začneme s trénerom Šalatom. Samozrejme budeme s chlapcami drieť, ako keby bol s nami tréner Vlkolinský,“ povedal smečiar Martin Sopko ml., ktorý bude aj v nasledujúcej sezóne patriť k oporám mužstva.

Zmenou v rámci prípravy bude aj absencia sústredenia v Tatrách, ktoré košickí volejbalisti každoročne absolvovali v letných mesiacoch.

„Priznám sa, že ja som už vo veku, kedy by som sa Tatrám rád vyhol, ale pozerám sa na to aj z druhého hľadiska. Málokto si uvedomuje, aký majú pre nás význam z pohľadu kondície, ale aj morálno-vôľových vlastností. Minimálne polovicu sezóny sme z nich v minulosti mohli ťažiť. Na jednej strane som teda rád, že tento rok nebudú, ale uvedomujem si, že to bude potrebné dobiehať doma intenzívnejšími tréningami,“ skonštatoval Sopko ml.

Pribral osem kíl, ktoré následne zhodil

Jeden z najskúsenejších hráčov v košickom tíme priznal, že na individuálnu prípravu veľa času nemal.

„Popri práci a venovaniu sa rodinke a špeciálne dcérke som príliš čas na tréningy nemal. Snažil som sa v prvom rade zhodiť prebytočné kilá, ktoré som po sezóne nabral. Vážil som o osem kíl viac a presne osem kíl sa mi aj podarilo schudnúť, takže som späť na svojej pôvodnej váhe. Teraz sa budem snažiť svaly spevniť,“ uviedol Sopko ml.

Káder Košičanov sa cez koronakrízu takmer nezmenil, odišiel len nahrávač Maroš Kasperkevič.

„Asi 90 percent mužstva ostalo pokope. Zrejme pribudnú nejakí hráči z našej juniorky, tak ako každý rok. Vieme, že zmena nahrávača je asi najväčším zásahom do tímu. S Marošom sme boli už za predošlé roky zohratí a teraz si budeme musieť zvykať na nového nahrávača, ktorým by mal byť Jakub Hriňák zo Svidníka. Nie je to ale stopercentná informácia. Zatiaľ to nie je potvrdené, takže uvidíme.“

Ambície mužstva z metropoly východu by sa v porovnaní s minulou sezónou meniť nemali.

„Predpokladám, že naše ciele ostávajú aj naďalej vysoké, ale až samotné zápasy ukážu, ako na tom sme. Bude ťažké sa znova naštartovať, ale všetko sa dá.“

ZDROJ:www.kosice.korzar.sme.sk/c/22459954/kosicki-volejbalisti-sa-vyhli-tatram-ciele-ale-maju-vysoke.html
FOTO:Judita Čermáková

Pridajte komentár