Komentáre

Volejbalisti s upravenými platmi, bez Tatier a Kasperkeviča. Ambície stabilizovaného kádra však ostanú vysoké

Volejbalisti VK KDS-Šport Košice mali v sezóne 2019-20 zamiesené na výborné umiestnenie. Po víťazstve v základnej časti boli v nadstavbovej časti postúpili do play-off z druhého miesta nadstavby a po hladkom vyradení Nitry boli favoritmi aj pred semifinálovou sériou proti Komárnu. Meraniu síl so Spartakovcami zabránila korona a tá obmedzila aj finančné možnosti klubu.

 

„Dopravári“ preto prijali krízový režim, ktorý by mal trvať do konca tohto kalendárneho roka a dotkol sa aj platových podmienok hráčov.

Áno, nastavené boli nové podmienky a hráči ich po rozhovoroch prijali. Môžem povedať, že až na jedného ich akceptovali všetci,“ uviedol tréner Richard Vlkolinský.

Jediným, kto nové podmienky odmietol, bol nahrávač Maroš Kasperkevič. Jeho kariéra tak bude podľa všetkého pokračovať v inom klube. Inak však ostáva silný káder pohromade.

„Radi by sme sezónu rozbehli s tým, čo máme. Teší ma, že gro tímu ostáva nezmenené,“ pokračoval Vlkolinský. „Uvidíme, aký bude formát súťaže. Naplánovaná je tam trojtýždňová reprezentačná prestávka v polovici januára. Sú tam totiž dva kvalifikačné turnaje majstrovstiev Európy. Naše ambície budú závislé aj od sily kádrov súperov, ale určite nebudeme chcieť hrať v spodnej časti tabuľky.“

Po predčasnom ukončení sezóny už v KDS ani po uvoľnení opatrení tréningový proces neoživovali. „Organizačne by to bolo zložité aj vzhľadom na fungovanie škôl a internátov. S klasickou prípravou začneme až v auguste, pričom sme však absolvovali rozhovory s hráčmi a povedali sme si, ako to bude vyzerať v novej sezóne. Na základe toho sa vykryštalizoval káder pre novú sezónu a nastavili si nejaký časový plán.“

Košickí volejbalisti zvykli štartovať letnú prípravu sústredením vo Vysokých Tatrách, no to tentoraz podľa skúseného trénera neprichádza do úvahy. „Celý formát prípravy bude úplne iný, ako počas iných rokov.“

Spoločná príprava sa momentálne týka aspoň mládežníkov, čiže hráčov žiackej, kadetskej a juniorskej kategórie. Do novej sezóny sú prihlásené všetky tri tieto tímy, pričom práve na ich financovanie slúži príspevok vo výške 10 000 eur, ktorý vyčlenil na podporu klubov volejbalový zväz.

„Zväz sa snaží zákonnými prostriedkami pomôcť a prerozdeliť peniaze z ušlej Európskej ligy. Do klubu teda niečo pristane, ale keďže sa to delí medzi všetky kluby, nie je to nejaká zásadná suma. Snaha pomôcť tu však je,“ ocenil zväzové gesto Vlkolinský.

Dlhodobým problémom košického volejbalu je absencia modernej haly. Domovský stánok na Južnej triede disponuje nízkou diváckou kapacitou a nízkym stropom.

„Bola tam nejaká snaha upraviť halu, ale je to beh na dlhú trať. Z titulu štátneho tajomníka pre šport ministerstva školstva je tam ambícia zaslania projektu príspevku na prestavbu haly, ale gro nákladov by ťahal ten, kto by to realizoval. Uvidíme teda, či sa v tomto smere niečo pohne,“ dodal tréner KDS-Šport Richard Vlkolinský pre košiceonline.sk.

Autor: PETER JESENSKÝ
ZDROJ:https://www.kosiceonline.sk/volejbalisti-s-upravenymi-platmi-bez-tatier-a-kasperkevica-ambicie-stabilizovaneho-kadra-vsak-ostanu-vysoke

Pridajte komentár