Komentáre

Košičania nenašli odpoveď na servis majstra. Sopko: To podstatné príde teraz!

Volejbalisti VK KDS-šport Košice zakončili svoje nadstavbové účinkovanie v skupine o prvé až štvrté miesto domácou prehrou 0:3 s Prievidzou. Nepríjemnosť tejto porážky umocnil fakt, že ňou práve „kohútom“ odovzdali prvú priečku tabuľky a tým pádom aj najvýhodnejšiu pozíciu pre play-off.

„Nevychádzalo nám nič a až na pár minút v druhom sete sme si doma ani neťukli. Prievidza nás vyčistila, ale možno je dobré, že sme dostali takúto facku už teraz a nie v play-off,“ zamyslel sa po hladkej prehre smečiar Martin Sopko.

Aj blokár Ján Jendrejčák cítil, že to nebol ideálny deň „dopravárov“.

„Chceli sme vyhrať a snažili sme sa bojovať. Mali však fakt dobrý servis, na ktorý sme nenachádzali odpoveď. Neostáva nám nič iné, len sa teraz pripraviť na play-off a to bude tá podstatná časť sezóny,“ obracia list 207-centimetrov vysoký blokár.

Podľa smečiara hostí Milana Javorčíka pomohla hosťom z Hornej Nitry psychická uvoľnenosť.

„Prišli sme sem bez tlaku, pretože nám bolo v podstate jedno, či budeme prví, alebo druhí. Chceli sme zahrať dobrý volejbal a revanšovať sa za stredajšiu domácu prehru s Komárnom. Zatlačili sme servisom a potom už Košice nevedeli nájsť rytmus a okrem jedného hráča tam nemal kto bodovať,“ skonštatoval spokojným tónom Javorčík.

Obhajca majstrovského titulu tak vyrovnal tohtosezónnu vzájomnú bilanciu proti Košiciam na 2:2. V predošlých dvoch dueloch pritom uspeli východniari 3:1 a 3:0.

„V tých dvoch zápasoch sme boli bez nahrávača a možno aj po tých výsledkoch nás teraz trochu podcenili. To podstatné však naozaj iba príde a hlavne semifinále bude nevyspytateľnou lotériou,“ upozornil Javorčík.

S týmto názorom súhlasí aj domáci Martin Sopko, podľa ktorého teraz Košice prehrali malú bitku, ale pred nimi je oveľa dôležitejšia vojna.

Boli sme veľmi blízko a cítili sme chuť prvého miesta. Trochu to teda zamrzí, ale liga je veľmi vyrovnaná a podstatné veci prídu v play-off. V nadstavbe sme odohrali dobré zápasy a ukázali sme, že máme na každého. Pôjdeme krok za krokom a chceme sa pobiť o najvyššie méty,“ nestráca odhodlanie Martin Sopko.

Na ceste za obhajobou vlaňajšej finálovej účasti sa Košičanom postavia ako prví Nitrania. Tí utrpeli nedávno dve kontumačné prehry po tom, čo štrajkovali v reakcii na meškajúce výplaty.

„Každý má svoje problémy. Či už finančné, alebo kondičné a herné. Nitru však nemôžeme podceniť. Kvalitu majú, ale isté je, že ak chceme finále, tak musíme vyradiť každého, kto nám príde do cesty,“ myslí si Sopko, na ktorého nadviazal Jendrejčák: „Budú nepríjemní, pretože majú veľa kvalitných hráčov. Začíname však doma a neberieme nič iné, ako postup.“

Súpera spod Zobora pritom pozná vysoký blokár dokonale a súboje proti Nitre bude vnímať veľmi špecificky. „Je to tak, v tejto sezóne som začínal v nitrianskom tíme. Panovala tam však neistota toho, ako to bude pokračovať ďalej. Potreboval som istotu a tú mi dali Košice. Som veľmi rád, že som tu a chcem byť pre tím užitočným hráčom. Chalani ma prijali super, pričom polovicu tímu som už poznal. Máme tu výborný kolektív, výborného trénera a výborné podmienky. Som teda naozaj spokojný a verím, že sa nám podarí naplniť najvyššie ciele.“

Najvyšším cieľom je samozrejme zisk majstrovského titulu, ku ktorému sa zverenci trénera Richarda Vlkolinského blížia krok po kroku. Vlani získali Slovenský pohár a titul vicemajstra ligy, teraz k tomu pridali víťazstvo v základnej časti a do play-off vstúpia z druhej pozície. Aj preto si už najbližší piatok prevezmú ocenenie pre kolektív roka v ankete Športová osobnosť Košíc.

Je to vizitka nás hráčov, ale celého klubu. Počnúc prezidentom, trénerov až po mladých hráčov. Som rád, že v Košiciach vznikol takýto klub, ktorý robí mestu dobré meno,“ zareagoval na ocenenie Martin Sopko.

Play-off fáza súťaže odštartuje 29. februára.

SKUPINA o 1.-4. MIESTO:

VK KDS ŠPORT KOŠICE – VK OSMOS PRIEVIDZA 0:3 (-21, -20, -17)
Rozhodovali: Mokrý a Malík, 320 divákov.

Košice: Burkovskij 3, Kasperkevič 0, Smolej 5, Kríž 2, Lamanec 23, M. Sopko ml. 8, liberá Kurej a Marčok (Goč 0, Machovec 0, Jendrejčák 0, Ondruš 3). Tréner: R. Vlkolinský.
Prievidza: P. Porubský 4, Javorčík 6, Prešinský 10, Pavlov 13, Pavelka 11, Ludha 10, libero Ľ. Nemec (Rehák 0, Mačuha 0, P. Kudra 0). Tréner: R. Chudík.

Autor: KOŠICE ONLINE

Pridajte komentár