Komentáre

Košickí volejbalisti v nadstavbe dominujú, v troch zápasoch stratili len jeden set

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice ťahajú sériu štyroch víťazných zápasov v rade.

Posledné tri duely vyhrali už v nadstavbovej časti, v ktorej doposiaľ stratili len jediný set, pri domácom víťazstve 3:1 nad Komárnom.

Košickí volejbalisti sú aktuálne na vedúcej priečke Edymax extraligy, ktorú by si radi udržali až do play-off.

Výhoda domáceho ihriska vo vyraďovacej fáze môže totiž pri súčasnej vyrovnanosti súťaže zohrať veľmi dôležitú rolu.

Je to o šťastí, ale aj tvrdej drine

Momentálna forma i postavenie v tabuľke zverencov trénera Vlkolinského mimoriadne teší.

„Samozrejme sme radi, že sa nám zatiaľ darí. Ak sa chceme v play-off dostať ďaleko, musíme si prvé miesto udržať. Družstvá na nižších priečkach až do siedmeho miesta sú nesmierne vyrovnané. Verím, že tak ako sme teraz spokojní s našimi výkonmi a výsledkami, sa budeme radovať aj na konci sezóny,“ povedal košický smečiar Martin Sopko ml.

Rodáka z Prešova postavenie Košíc neprekvapuje a pripisuje to viacerým faktorom.

“Určite máme aj šťastie, ale predovšetkým je to o tvrdej drine. Tréner nám dáva poriadne do tela a to sa prejavuje v zápasoch. Vyzerá to tak, že momentálne sme zo všetkých tímov najkompaktnejší a naša práca prináša ovocie,“ skonštatoval Sopko ml.

Skončiť po nadstavbovej časti na prvom mieste by bola pre košických volejbalistov veľká výhoda, vzhľadom na ich formu na domácom ihrisku.

„Adeptov na medailové pozície je strašne veľa. Pokiaľ niektorí z tímov chytí v závere formu, môže ísť veľmi ďaleko. Práve z toho dôvodu je výhoda domáceho prostredia nesmierne dôležitá a je to pre nás momentálne hlavná priorita.“

Na rolu favorita sú pripravení

Tlak vyplývajúci z vysokého postavenia v tabuľke zatiaľ Košičania nepociťujú.

„Pred sezónou boli za favoritov považované iné družstvá, ale vykryštalizovalo sa to tak, že momentálne sme aj my pasovaní do roly favorita. Uvidíme sami, ako sa s tým popasujeme.“

V najbližšom zápase vyzvú aktuálneho lídra súťaže volejbalisti Komárna, ktorí sú najmä na domácom ihrisku veľmi silní.

„Pamätáme si náš zápas, ktorý sme u nich odohrali začiatkom roka. Prehrali sme 0:3 a tak im máme rozhodne čo vracať. S našou momentálnou formou by to teraz malo vyzerať úplne inak,“ povedal Sopko ml.

Košičania veria, že sa im v závere sezóny budú vyhýbať nielen zranenia, ale aj choroby, proti ktorým sa treba obzvlášť v chrípkovom období chrániť.

„Či už kvôli práci, volejbalu alebo aj rodine, je dôležité ostať zdravý. Dávam si na to veľký pozor a hlavne v období aké je teraz sa snažím pomáhať telu výživovými doplnkami, ako je vitamín C a podobne. Samozrejme netreba nič preháňať a dodržiavať zdravú životosprávu.“

ZDROJ: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22312833/kosicki-volejbalisti-v-nadstavbe-dominuju-v-troch-zapasoch-stratili-len-jeden-set.html
FOTO: Judita Čermáková

Pridajte komentár