Komentáre

Košicko-prešovskú volejbalovú bitku rozlúskol až tajbrejk

KOŠICE. Volejbalová sezóna sa síce ešte len rozbieha, ale hneď 4. kolo mužskej Edymax extraligy ponúklo atraktívny päťsetový východniarsky súboj Košíc s Prešovom.

Domáci vyhrávali 1:0 i 2:1 na sety, hostia sa však nevzdávali, zakaždým vyrovnali, a tak musel rozhodnúť až tajbrejk.

Najdlhší možný scenár, trvajúci až päť setov, nie je v prípade súperenia tých dvoch celkov ničím výnimočným.

Rovnakým spôsobom skončili až tri zo štyroch minulosezónnych konfrontácií a takisto finálový duel Slovenského pohára v Humennom.

Rozhodujúce dejstvo pre seba napokon po výsledku 15:9 ukoristili Košičania a naďalej tak zostávajú v tomto ročníku nezdolaní.

Prešovčania ťahali za kratší koniec tretíkrát zo štyroch duelov.

Digaňa: Vždy urobíme zopár blbostí

„Východniarske derby sú vždy špecifické tým, že sa bojuje do poslednej lopty. Tak to bolo aj teraz. Hráči sa medzi sebou už za tie roky veľmi dobre poznajú, takže vieme ako na seba. Som veľmi rád, že sme tento domáci zápas vyhrali a stále sme bez prehry. Myslím si, že sme boli trpezlivejší, hrali sme doma, v herných činnostiach jednotlivcov sme boli o niečo lepší, a to rozhodlo,“ vyjadril sa košický nahrávač Maroš Kasperkevič, ktorý bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča zápasu.

„Gratulujem Košiciam k víťazstvu. Bolo to derby ako sa patrí. My musíme popracovať na individuálnych herných činnostiach, pretože potom sa niektoré taktické varianty ťažko zakomponujú do našej hry. Je dobré, že sa vieme poraziť vlastnými chybami. Tým nie, že by som znižoval košický výkon. V doterajších zápasoch sme vždy urobili zopár blbostí, takže ak ich odstránime, môže to byť zaujímavé,“ podotkol prešovský tréner Erik Digaňa.

https://kosice.korzar.sme.sk/c/22234920/kosicko-presovsku-volejbalovu-bitku-rozluskol-az-tajbrejk.html

Pridajte komentár