Komentáre

Rossard: Žabacie stehienka ani slimáky som nikdy neochutnal

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice podľahli v šlágri kola na domácej palubovke vedúcemu mužstvu extraligy z Prievidze 0:3.

Zverenci trénera Richarda Vlkolinského po štyroch víťazstvách v rade našli premožiteľa a v tabuľke klesli z druhého na štvrté miesto.

V druhom sete si domáci vypracovali náskok 7:3, ktorý hostia dokázali zmazať a ani vo vyrovnanej koncovke sa Košičanom nepodarilo uspieť, keď prehrali 26:28.

V záverečnom dejstve sa karta obrátila, keď domáci neustále doťahovali náskok hostí no tí si svoj náskok udržali a odviezli si z metropoly východu plný bodový zisk.

„Som veľmi sklamaný, pretože sme sa poctivo pripravovali a do tréningu sme dali maximum. Veľa zápasov nezačneme najlepšie, tak ako to bolo aj v tomto prípade. Druhý set sme začali dobre ale nedokázali sme ho dotiahnuť do víťazstva. Prievidza bola lepšia na servise aj na príjme. Gratulujem súperovi k výhre. My budeme naďalej pokračovať v tvrdej práci a pokúsime sa vrátiť silnejší,“ povedal pre Korzár francúzsky rozohrávač Quentin Rossard.

Na tréningy sa teší každý deň

V prípade víťazstva za tri body mali košickí volejbalisti šancu prebojovať sa na prvé miesto v tabuľke.

„Bojovali sme o horné priečky, ale teraz sme po prehre spadli trochu dole. Dokázali sme povyhrávať zápasy so slabšími súpermi aj za tri body, ale ak sa chceme udržať hore potrebujeme víťaziť aj nad mužstvami z vrchnej časti tabuľky. Potrebujeme zlepšiť našu nátlakovú hru aby sme mohli byť úspešní. Mrzí ma, že sme proti Prievidzi prehrali, aj kvôli množstvu ľudí, ktorí nás prišli povzbudiť. Chceme hrať lepšie a bojovať za klub aj za našich fanúšikov,“ uviedol Rossard.

Francúz prišiel do Košíc pred začiatkom sezóny a zaradil sa medzi opory mužstva.

„Som veľmi rád, že hrám za Košice, pretože máme skvelé mužstvo. Každý deň sa teším na tréningy, keďže na nich vládne dobrá atmosféra. Myslím si, že potrebujeme len trochu viac pridať na agresivite a bude to dobré. Zatiaľ sme odohrali len prvých deväť zápasov, takže ešte stále máme čas na zlepšenie a šancu ukázať, že vieme hrať dobre aj proti silným tímom.“

Pochutnal si na pirohoch aj haluškách

Rossard si na metropolu východu rýchlo zvykol a samotné mesto ho očarilo.

„Košice sú veľmi krásne a veľké mesto. Až doteraz sme tu mali výborné počasie, takže som si tu skutočne užíval prechádzky po meste a chodenie do reštaurácií. Navštívil som rôzne miesta a bol som sa raz pozrieť aj na hokej. Je to pre mňa pekná skúsenosť, že som mohol spoznať vaše mesto.“

Francúzsky legionár, ktorý len pred pár dňami oslávil 27. narodeniny už stihol ochutnať aj tradičné slovenské jedlá.

„Vyskúšal som pirohy aj bryndzové halušky. Jedlo je trochu odlišné od toho, na čo som zvyknutí z domova, ale je veľmi dobré a zatiaľ mi všetko chutilo. Aj ľudia sú tu veľmi milí, takže zatiaľ som spokojný,“ povedal Rossard, ktorému predsa len z jeho rodnej krajiny chýbajú niektoré veci, hoci prekvapivo žabacie stehienka a slimáky to nie sú.

„Najviac mi tu chýba kvalitné víno a dobrý syr. Vyskúšal som niektoré slovenské syry, ale nie je to ono. Taktiež mi chýba dobrý dezert, hoci aj tu som natrafil na chutné sladké jedlá. Čo sa týka našich domácich špecialít, priznám sa, že hoci som Francúz, nikdy som neochutnal žabacie stehienka alebo slimáky. Stále sú u nás veľmi populárne a robia ich na mnohých miestach a v reštauráciách.“

Zdroj:https://kosice.korzar.sme.sk/c/20959182/rossard-zabacie-stehienka-ani-slimaky-som-nikdy-neochutnal.html
Autor: Patrik Fotta

Pridajte komentár