Komentáre

Jakubov: Atmosféra v Humennom bola výborná, teší nás dôležité víťazstvo

V drese Chemesu v rodnom Humennom strávil jedenásť sezón a bol pri všetkých významných klubových úspechoch – štyroch extraligových tituloch aj troch triumfoch v Slovenskom pohári. Tridsaťjedenročný smečiar s reprezentačnou minulosťou Miroslav Jakubov, ktorý patrí k ikonám niekdajšej volejbalovej bašty z Horného Zemplína, sa počas víkendu vrátil do Humenného ako hráč VK KDS-Šport Košice a svojmu tímu pomohol k dôležitému triumfu 3:2 nad VK MIRAD PU Prešov vo východniarskom derby v rámci 7. kola základnej časti Edymax extraligy 2018/2019.

Na návrat ligového volejbalu do Humenného a viacerých bývalých hráčov Chemesu sa prišlo pozrieť 580 divákov, čo je nový rekord aktuálneho ročníka. Košičania, ktorí mali publikum na svojej strane, uspeli v tesnej koncovke prvého setu (27:25), ďalšie dve časti však patrili Prešovčanom (25:20, 25:23). Košičania vo výbornej atmosfére bojovali ďalej, získali štvrtý set (25:21) a vynútili si tajbrejk. V jeho druhej polovici sa dostali do trháku a trom mečbalom (14:11), napokon premenili druhý – 15:12.

“Som veľmi rád, že sme sa aspoň takto mohli vrátiť do Humenného a trochu tam opäť spropagovať volejbal,” povedal košický kapitán Jakubov. “Teší ma, že sa nám podarilo vybojovať triumf. Strávil som v Humennom pár dlhých rokov, no už som aj trochu zabudol, aké sú podmienky v tej veľkej hale; v podstate obe mužstvá hrali vonku. Bolo to náročné, ale pripravili sme sa veľmi dobre a na pár malých chybičiek sme to zvládli celkom dobre. Bolo to veľmi dôležité víťazstvo aj preto, že tabuľka je dosť zamotaná, sme všetci blízko pri sebe v počte bodov aj víťazstiev. Je len začiatok sezóny, ale každý zápas je dôležitý,” podotkol 42-násobný reprezentant SR a doplnil: “Nezačali sme úplne podľa našich predstáv, ale postupne sme sa do toho dostávali; pomoholi nám tiež naši bývalí fanúšikovia. V Humennom sme boli zvyknutí na plnú halu, teraz bolo trošku menej ľudí, ale som rád, že prišli v takomto počte; určite si prišli na svoje. Atmosféra bola výborná, pre divákov pekný zápas a so šťastným koncom pre nás.”

Košičania sa po stretnutí poďakovali miestnym za výbornú atmosféru a podporu. FOTO: Laco Kiovský

Pre oboch trénerov (Vlkolinský - Digaňa) aj viacerých hráčov (HudákPizur, Kryš, Bališin, Jakubov, Kríž) to bol návrat do mesta, v ktorom v minulosti dlhé roky pôsobili, podľa Jakubova však hráči v sobotu mali v hlavách predovšetkým blížiaci sa dôležitý zápas. “V Humennom sme si užili svoje počas slávnej éry Chemesu, no teraz už sme v Košiciach. Nejaké spomienky boli, no ako som povedal, predovšetkým sme sa sústredili na dôležitý súboj,” povedal Jakubov. VK KDS-Šport sa v Humennom predstavil aj v minulej sezóne – v prvom zápase decembrového šestnásťfinále Challenge Cupu tu podľahol favorizovanému rumunskému CSA Steaua Bukurešť (0:3). Do mestskej športovej haly vtedy prišlo viac než 900 fanúšikov. “Prišla vtedy plná hala; škoda, že sme neuhrali aspoň set, výborní fanúšikovia by si to mohli užiť dlhšie. Aj vtedy sa však utvorila skvelá atmosféra,” zaspomínal si niekdajší chemesácky “Bombardér“.

Bodovým lídrom Košičanov v sobotu bol Patrik Lamanec (29 b.), získal ocenenie pre najužitočnejšieho hráča zápasu (MVP). Zaujímavosťou je, že 22-ročný univerzál, ktorý pôsobí vo VK KDS-Šport tretí rok, dosiaľ v košickom drese v rámci najvyššej súťaže získal 999 bodov. Predtým pôsobil aj vo Svidníku a Trenčíne. Útočnú silu Košičanov dopĺňa skúsený smečiar Martin Sopko mladší, do zostavy sa tlačí mladý smečiar Lukáš Smolej, popri Jakubovovi ďalší odchovanec humenského Chemesu.

Patrik Lamanec potiahol Košičanov k výhre 29 bodmi. FOTO: VK KDS-Šport Košice

Košice svojím tretím víťazstvom v sérii uťali štvorzápasovú šnúru výhier Prešovčanov. V tabuľke sú bok po boku na 3. a 4. mieste – majú po 15 bodov (bilancia 5-2, sety 18:9), Košičania sú tretí zásluhou lepšieho pomeru získaných a prehratých lôpt. O jednu výhru viac vybojovali Prievidza a Nitra, po tri víťazstvá majú na konte Svidník, Komárno a Myjava, pričom Svidník a Komárno majú k dobru vzájomný duel na palubovke VK Spartak UJS. Podľa Jakubova je vyrovnanejšia extraliga zaujímavejšia. “Som rád, že úroveň ligy sa dvíha. Pre extraligu je dobré, že nie je len o dvoch či troch tímoch – v nedávnej minulosti o Nitre či Prievidzi, predtým boli ešte suverénnejší Humenné a VKP Bratislava. Nie je tu teraz veľa cudzincov, v dobrom svetle sa ukazujú mladí hráči, ktorí už nabrali nejaké skúsenosti, a zo zahraničia sa vrátilo niekoľko ‘hviezd‘, veľmi dobrých volejbalistov, ktorí dokazujú svoju kvalitu aj v slovenskej lige,” uzavrel Miroslav Jakubov.

VIZITKA MIROSLAVA JAKUBOVA

Narodený: 4. júna 1987 v Humennom
Výška: 198 cm
Post: smečiar
Kluby: Chemes Humenné (do 2012), RWE Volleys Bottrop (2012 – 2013), Chemes Humenné /neskôr Chemes Spišská Nová Ves/ (2013 – 2015), VK KDS-Šport Košice (od 2015)
Reprezentácia: 42 štartov (2008 – 2014)
Klubové úspechy: 4x majster SR s Humenným (2008, 2010, 2012, 2014), 3x víťaz Slovenského pohára s Humenným (2009, 2011, 2014), bronz v MEVZA Cupe s Humenným (2014), bronz v extralige s Košicami (2016), osemfinále Challenge Cupu s Humenným (2010, 2014)
Reprezentačné úspechy: víťaz Európskej ligy (2008), 4. miesto na ME kadetov 2005 v Lotyšsku, 8. miesto na MS kadetov 2005 v Alžírsku, 8. miesto na ME juniorov 2006 v Rusku

 

Zdroj:http://svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy/_jakubov-atmosfera-v-humennom

Pridajte komentár