Komentáre

Z Kriváňa si užili výhľad na pol Slovenska

 

KOŠICE. Volejbalisti VK KDS Šport Košice absolvovali už tradičné sústredenie vo Vysokých Tatrách.

Novinkou pre košických volejbalistov bol výstup na Kriváň, ktorý si vďaka vynikajúcemu počasiu dokonale vychutnali.

Aktuálne sa už Košičania pripravujú na novú sezónu v domácich podmienkach.

K tímu sa už počas tatranského sústredenia pripojili aj nové zahraničné posily – Poliak Marcin Kryś a Francúz Quentin Rossard.

Tak ako aj po minulé roky dostali zverenci trénera Vlkolinského poriadne zabrať.

„Tatry sú vždy náročné. Ja osobne som tam bol v rámci prípravy už tretí rok a myslím si, že účel to splnilo,“ povedal nahrávač KDS Maroš Kasperkevič, pre ktorého bol najväčším zážitkom výstup na Kriváň.

„Zo všetkých túr, ktoré sme aj v minulosti absolvovali, mi chýbal už iba Kriváň. Navyše sme mali úplne nádherné počasie, pretože výhľad bol asi na pol Slovenska. Tréner spomínal, že za celý život, čo chodil na Kriváň, nezažil také dokonalé počasie.“

Na únavu nemysleli

Okrem túry na jeden z najznámejších slovenských vrchov si košickí volejbalisti užili v rámci sústredenia aj ďalšie dni.

„Mali sme stále nejakú dobrú zaberačku. Okrem Kriváňa sme boli na Téryho chate, Veľkej aj Malej Svišťovke a ďalších známych miestach. Samozrejme sme nechodili ako ostatní ľudia občas lanovkou, ale vždy od penziónu pešo až na jednotlivé vrcholy. Bežne sme denne prešli vyše 30 kilometrov,“ uviedol Kasperkevič.

Tropické horúčavy sa na horách dali zvládnuť o čosi ľahšie ako v mestách, kde sa často nedá schovať pred rozpáleným betónom.

„V Tatrách je vždy o čosi chladnejšie a počasie sa tam zvykne viac striedať. Celkovo nám ale vyšlo počasie úplne ideálne. Človek aj zabudne na únavu a boľavé nohy, keď si môže vychutnať krásne výhľady z vrcholov. Akurát počas prvého dňa nás trochu zlialo, ale na to sme si už zvykli z minulých rokov, keďže počas prvého dňa sme mali stále smolu na dážď. Už to berieme ako privítanie od Tatier,“ pousmial sa Kasperkevič.

Legionári rýchlo zapadli

V košickom tíme sa už stihli etablovať aj obaja zahraniční hráči, ktorí mužstvo posilnili pred začiatkom novej sezóny.

„Obaja s nami boli aj na sústredení v Tatrách. Myslím si, že zapadli veľmi dobre aj čo sa týka povahy. Je s nimi sranda a na tréningoch vedia aj poriadne zamakať. Myslím si, že budú platnými spoluhráčmi.“

Ambície Košičanov sú v porovnaní s minulými rokmi vyššie a práve legionári by mali pomôcť k ich naplneniu.

„Ciele sú dané a uvidíme, ako sa to vykryštalizuje. Určite chceme spraviť čo najlepší výsledok. Podľa mňa máme veľmi kvalitné mužstvo a keď sa k tomu pridá aj skvelá partia a všetko ostatné, tak to pôjde jedno s druhým,“ uviedol Kasperkevič.

Zdroj:https://kosice.korzar.sme.sk/c/20888886/z-krivana-si-uzili-vyhlad-na-pol-slovenska.html
Autor: Patrik Fotta

 

Pridajte komentár