Komentáre

Volejbalisti svoj cieľ nesplnili, o medaily si nezahrajú

Volejbalisti VK KDS Šport Košice si v tomto ročníku extraligy o medaily nezahrajú. Pred rokom aj dvoma sa Košičania v play-off prebojovali do semifinále, ale v stredu rozhodujúci štvrťfinálový duel vo Svidníku prehrali 2:3 a celú sériu 1:2.

V treťom štvrťfinálovom zápase rozhodoval vo Svidníku o postupe do prvej štvorky až piaty set. A ten Košičania prehrali 10:15. Už samotný nástup do tajbrejku mali nevydarený, veď domáci rýchlo viedli 5:1.

„V tajbrejku je to už hop, alebo trop. Domáci nám v úvode piateho setu trochu odskočili a svoje potom hrala aj psychika. Škoda, škoda, lebo sme prehrali partiu, ktorá bola vyrovnaná. Ak by šiel Svidník ďalej s tým, že nás jasne predčil, tak to tak nemrzí. Tu stačilo pár lôpt a v semifinále sme my. Prehrali sme si to v našich hlavách,“ povedal nám sklamaný smečiar VK KDS Šport Miroslav Jakubov, ktorý v stredu vo Svidníku zaznamenal 18 bodov, ale na víťazstvo to nestačilo.

Nepochopiteľne znervózneli

Košičania nevyužili psychologickú výhodu. Tretí set vyhrali suverénne 25:15, ale vo štvrtom pôsobili zakríknutým dojmom a set prehrali 15:25.

„Pod väčším tlakom boli domáci, výhoda priaznivejšieho vývoja stretnutia bola na našej strane, no nezúročili sme to. Netuším, čo sa stalo, prečo sme vo štvrtom sete tak znervózneli, Svidníku sme tým veľmi pomohli. Začali sme hrať bezhlavo, chýbalo tam viac rozumu, rozvahy. Nechápem, prečo sme po treťom sete tak spadli dole. Do prehratých setov sme aj podľa trénera dali zbytočne veľa emócií. Často sme sa rozčuľovali pri verdiktoch rozhodcov, a to nás trochu vykoľajilo.“

Sila domáceho prostredia

Cieľ tímu VK KDS Šport, ktorý skončil po základnej časti na piatej priečke, bol postup do prvej štvorky. No zverenci trénera Richarda Vlkolinského si zahrajú len o 5. až 8. miesto.

„Všetkých nás škrie, že nie sme v prvej štvorke, lebo to bol náš zámer. V Košiciach som tretiu sezónu, teda od chvíle, ako hrajú v najvyššej súťaži, a predtým sme sa do semifinále prebojovali. Faktom je, že extraliga je z roka na rok vyrovnanejšia a ak by sme postúpili, znamenalo by to pre nás veľa. Vlani sme vo štvrťfinále až senzačne postúpili cez Komárno, ktoré malo v tíme kopec legionárov. Cez Svidník sme však neprešli. Narazili sme na súpera, ktorý si vo svojej hale vyslovene verí. Ťažil z toho, že mal v rozhodujúcom súboji výhodu domáceho prostredia, no aj tak si myslím, že sme mali na postup.“

Smečiar Košíc Miroslav Jakubov (s číslom 13) sa po vydarenom útoku teší, ale po rozhodujúcom štvrťfinálovom stretnutí so Svidníkom bol sklamaný. foto: Iveta Vaculová
Smečiar Košíc Miroslav Jakubov (s číslom 13) sa po vydarenom útoku teší, ale po rozhodujúcom štvrťfinálovom stretnutí so Svidníkom bol sklamaný. foto: Iveta Vaculová

Boj o umiestnenie pokračuje

Pre Košičanov sa sezóna nekončí. Zajtra ich v hale hotelovej akadémie o 19. hodine čaká domáci duel s Trenčínom. Ako sa mužstvo zmobilizuje na stretnutia o umiestnenie? „V prvom rade musíme nájsť motiváciu, aby sme záver extraligy odohrali so cťou. Natrénované máme, ukázali to aj štvrťfinálové stretnutia. Musíme sa pokúsiť vybojovať si aspoň to piate miesto, aby sme si koniec sezóny úplne nepokazili,“ podotkol volejbalista VK KDS Šport Miroslav Jakubov.

Zdroj:https://kosicednes.sk/sport-ine/volejbalisti-svoj-ciel-nesplnili-o-medaily-si-nezahraju/
Autor: Tomáš Tóth

 

Pridajte komentár