Komentáre

Košice vyradili obhajcu a postúpili do semifinále SP

Poslednými semifinalistami Slovenského pohára 2018 sa stali volejbalisti VK KDS Šport Košice. V sobotňajšom večernom štvrťfinále vyhrali zverenci Richarda Vlkolinského vo východniarskom derby nad obhajcami trofeje VK MIRAD PU Prešov 3:0 a po dvoch rokoch sa prebojovali medzi štyri najlepšie tímy SP. V semifinále sa Košice stretnú v sobotu o 18:30 s domácim tímom VK Prievidza.

Slovenský pohár 2018 – Finálový turnaj, Prievidza:
Štvrťfinále – muži
VK MIRAD PU Prešov – VK KDS Šport Košice 0:3 (-23, -22, -20) – štatistika
Rozhodovali: Sarka a Daruľa, 200 divákov.
Prešov: Červeň 7, Jurko 0, M. Sopko st. 12, Macko 8, Katona 7, Hudák 5, libero T. Lampart (Feňo 0, Rajduga 7, Mikovčík 0). Tréner: J. Vlk.
Košice: Kasperkevič 2, Jakubov 11, Kríž 4, Lamanec 15, M. Sopko ml. 17, Bališin 3, libero M. Vitko (Pizúr 0, Tesarčík 0, Šompľak 0, Labik 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Úvod vyšiel lepšie Košiciam, ale Prešov pri podaní kapitána Sopka otočil na 12:10. Skóre sa potom prelievalo z jednej strany na druhú, potom však získali tri dôležité body za sebou košickí volejbalisti a po bloku Jakubova viedli 18:15. Prešov bleskovo vyrovnal a črtala sa dramatická koncovka. V nej napokon uspeli Košice a vyhrali prvý set tesne 25:23. V druhom sete sa po vyrovnanom úvode dostali pri Kasperkevičovom podaní do trháku Košice a vybudovali si osembodový náskok 14:6. Prešov stiahol pri Sopkovom servise manko na 13:16. Prešov znížil na 16:18 a v závere na 20:23 po nádhernej výmene, ktorá si vyslúžila aplauz publika. Druhý set ukončil Sopko ml., Košice ho vyhrali 25:22 a priblížili sa k postupu. Košičania pôsobili lepším dojmom, dobre bránili na sieti aj v poli a vypracovali si vedenia 19:14. Prešov ešte znížil na 20:22, ale z triumfu sa napokon tešili Košice a vyhrali 3:0.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: “Košice si zaslúžili víťazstvo, pretože hrali výborne, obetavo a žiadna lopta nebola pre nich stratená. My sme mali veľmi zlé percentá v útoku v prvom sete, napriek tomu sme po jednej možno spornej lopte prehrali v koncovke. V slabom výkone na útoku sme pokračovali aj v ďalšom priebehu, mali sme dobre prihraté, ale nevedeli sme zložiť lopty v útoku. To bolo rozhodujúce. Košice boli dôraznejšie a úspešnejšie v útoku.”

Dávid Šalata, asistent trénera Košíc: “Sme veľmi radi, že sme vyhrali. Chalani na tento zápas mysleli na celý týždeň a veľmi zodpovedne sa naňho pripravili. Čo ukázalo v tom, že sme mali málo smečov do autu, málo pokazených servisov a nakoniec to prinieslo ovocie a vyhrali sme 3:0.”